177 forse verschuivingen. Winst voor de PvdA. verlies voor de PSP en het verdwijnen van de PPR. De overigen zouden gelijkblij- i/en in aantallen zetels. Sluiting Mariastichting Personeel van de Maria stichting leest de bericht geving over de voorge nomen sluiting van hun ziekenhuis. Velen in Haar lem verzetten zich tegen de ministeriële plannen. Als een donderslag bij heldere hemel kwam het bericht uit Den Haag: in het kader van de bezuinigingen op het gebied van de Volksgezondheid zou een aantal ziekenhuizen in Nederland gesloten moeten worden, in Haarlem de Mariastichting. Daar bij nog vermindering van het aantal bedden bij St. Joannes de Deo en het Marine Hospitaal in Overveen. Het Diaconessen- huis in Heemstede zou er 66 bedden bij krijgen, het Elisabeth Gasthuis 36 bedden. Vooral personeel, directie en bestuur van de Mariastichting liep te hoop. Afkeurende uitlatingen ver schenen in de pers: termen als maatschappelijk onverant woord en ondoordacht gaven uiting aan de teleurstelling. Te meer omdat door de Stichting Samenwerkende Kennemer Ziekenhuizen al werd gewerkt aan het bezuinigen in de zie- kenhuizensektor. Door hetverminderen van het aantal bedden zou ook een besparing tot stand kunnen komen, zonder dat een ziekenhuis in Kennemerland zou hoeven verdwijnen. Het provincie- en gemeentebestuur spraken zich uit tegen de plannen van de minister. Gesprekken met 'Den Haag' werden gevoerd. Op auto's, achter ramen en op vele andere plaatsen

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 179