179 het TV-scherm in de Haarlemse huiskamers verschenen en brachten de discussie in een versnelling. De ROK manifesteer de zich met proefuitzendingen en een ambtelijke werkgroep was in opdracht van het gemeentebestuur gestart met een onderzoek naar de gebruiksmogelijkheden in de nabije toe komst. Veel zekerheid kwam er in 1982 niet over; het bleef bij experimenten en de piraten werden van het scherm geweerd door rechterlijke uitspraken. De programma 's van de ROK gaven niet alleen een verslag van de politieke café's. Ook ander nieuws uit de regio kwam aan bod. Door een groot aantal vrijwilligers en met behulp van de Haarlemse Ziekenomroep werden de uitzendingen op het ka belnet gezet. Het bleef niet alleen bij radio, want enkele dagen voor de verkiezingen realiseerde de ROK in samenwerking met Het Kijkhuis een twee uur durende TV-uitzending die door alle aangeslotenen op het Haarlemse kabelnet kon worden gevolgd. Alle politieke partijen kregen een minuut spreektijd, er werd gediscussieerd tussen jongeren en o.a. de sport en de muziek in Haarlem kregen de aandacht. De aanzet tot lokale omroep was in 1982 een feit. Werkloosheid De koele cijfers tonen het aan. Leek Haarlem de afgelopen jaren bij vergelijking van de werkeloosheidscijfers met andere plaatsen in Nederland positief af te steken, in 1982 werd dat allengs minder. In de regio Kennemerland steeg het percenta ge van 3,1% in 1980, tot 6% in 1981 naar 8,9% in 1982. In Kennemerland 6800 werkloze vrouwen en mannen, waarvan alleen in Haarlem al 5400. Vooral onder de jongeren steeg het percentage opzienbarend: de helft van alle werklozen was jonger dan 25 jaar. Toch blijft Haarlem hiermee onder de cijfers voorde provincie Noord Holland (11,3%) en Nederland (14%).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 181