Piet Mourik 19 augustus 1925- 20 november 1982 Toen we enkele dagen na z'n dood met zo heel velen bijeen waren in het crematorium te Westerveld om sa men met zijn vrouw en naaste familie afscheid te nemen van drs. Piet Mourik, hebben we met aandacht beluis terd, hoe burgemeester drs. J. Reehorst hem herdacht als een man, die ruim dertig jaar 'zijn beste krachten aan de gemeente Haarlem en de regio heeft gegeven'. Tot zijn taken behoorden, aldus de burgemeester, so ciografische onderzoekingen en adviezen op tal van gebieden van het gemeentelijk beleid, met name: be drijfsvestigingen, waaronder winkels, openbaar ver voer, sanering in de wijken en scholenbouw. In verband daarmee waren zijn contacten met gemeentelijke, pro vinciale en rijksinstanties, het bedrijfsleven en particu liere instellingen legio. Ook in de avonduren. Haarlem groeide in tal en last en daarmee ook zijn werk en verantwoordelijkheid. In 1961 besloot het gemeente bestuur tot instelling van een dienst economische za ken en statistiek. Mourik, die economie aan de Neder landse Economische Hogeschool te Rotterdam had ge studeerd, werd de eerste directeur. 'Hij bleef dat tot zijn gezondheid hem in de steek liet'. Terecht memoreerde drs. Reehorst, dat Piet Mourik door zijn gaven van hoofd en hart gevraagd werd voor vele andere func ties. Zo was hij secretaris van de Stichting Technisch Hoger Onderwijs in Haarlem, maar hij moest ervaren, dat de nieuwe T.H.'s in het kader van het spreidingsbe- leid van de regering naar Twente en Eindhoven gingen. Op enkele andere functies mag ik hier nader ingaan. Want buiten de overheid en de politiek ben ik misschien een van de weinigen, die Piet Mourik vrij goed heeft leren kennen. Dat was niet zo eenvoudig, maar als over en weer het vertrouwen was gewonnen, waren samen werking en vriendschap vanzelfsprekend. Vanaf de oprichting van de Vereniging City Haarlem, toen nog een stichting, maakte Mourik als waarnemer voor de gemeentelijke overheid deel uit van het bestuur. Op verzoek van de toenmalige wethouder Van Liemt werden toen de verschillende organisaties uit het be drijfsleven gebundeld om als gesprekspartner van Bur gemeester en Wethouders te fungeren. Piet Mourik deed zich daar kennen als een zeer kundig adviseur, die juist in moeilijke situaties richting wist te geven aan het beleid. Als directeur van Economische Zaken wist hij bij zijn wethouder stenen aan te dragen, die tenslotte mede hebben geleid tot een groot aantal gunstige ontwikke- 188

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 190