lingen, die de binnenstad van Haarlem hebben gemaakt tot wat ze nu is. Mourik was ook actief voorstander van de oprichting van het Overlegorgaan, de federatie van winkelcentra. Hij was zelfs voorgedragen als kandidaat-opvolger voor het voorzitterschap per 1 januari 1983. Hij leefde daar naartoe in de overtuiging, dathij in die kring verder zou kunnen werken om de eenheid van de ondernemers nog meer inhoud te geven. Landelijke bekendheid, zo stond in de krant, kreeg hij als secretaris van de Stich ting Parkeervoorzieningen. De parkeergarages in Haar lem staan model waar het gaat om de bereikbaarheid van een binnenstad zo optimaal mogelijk te houden. Zeer bijzonder was Mourik ook betrokken bij de oprich ting van het winkelcentrum Schalkwijk. Voor de ge plande stadsuitbreiding was een winkelcentrum nood zakelijk, dat het evenwicht van de bestaande centra economisch niet zou verstoren. Het is bekend van hem, dat hij de kunst verstond om de essentie van moeilijke rapporten weer te geven op een klein stuk papier. Ingewikkelde probleemstellingen kon hij kort in begrijpelijke taal omzetten. Vanzelfsprekend was het, dat Piet Mourik sympathiek stond tegenover het Koninklijk Nederlands Ondernemers Verbond, in welke organisatie hij lid was van de Raad van Advies. In het bestuur van de VVV Haarlem en dat van de Streek VVV Zuid-Kennemerland - ook daarin had hij zitting namens het gemeentebestuur - voelde hij zich bijzon der thuis. Met genoegen verdiepte hij zich gedegen in de problematiek van die sector, die zo nauw verbonden is met de belangen van de eigen bevolking en het toeris me. Gelukkig hebben de Haarlemse VVV-bestuurders hem en zijn vrouw nog een plezierige samenkomst kun nen bezorgen bij zijn afscheid van de VVV. Teleurstellingen zijn Piet Mourik niet bespaard geble ven. Toen de hartkwaal zich manifesteerde had hij moeite om de angst de baas te blijven. Spanning en verdeeldheid in de eigen dienst deden zijn gezondheid geen goed. Na herhaalde hartaanvallen kwam hij tot het moedige en verstandige besluit om zijn functie neer te leggen. Het was een zware beslissing, omdat hij voortij dig afstand moest doen van een functie waaraan hij zich met hart en ziel had gegeven. Hij moest wennen aan een nieuwe invulling van zijn dagelijkse leven, en dat valt niet mee voor een mens die gewend was met een volle agenda te werken. Piet Mourik zal niet gauw in Haarlem L.J.A. Van Sambeek en de regio vergeten zijn. 189

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 191