Dik Beets 25 juni 1907- 2 augustus 1982 Begin augustus overleed, na een ernstig ziekbed, Dik Beets. Dik Beets heeft een uiterst actief leven achter de rug, niet alleen als sportman, maarzeker ook als bestuurder. Vanaf 1925 heeft hij als leraar lichamelijke opvoeding gewerkt met de jeugd. Hij was in hart en nieren ver knocht aan het vak dat hij ruim 40 jaar heeft gegeven. Werkzaam bij het lager onderwijs in Amsterdam, Heem stede en Leiden kwam in 1941 zijn vaste benoeming in volledige dienst in de gemeente Heemstede als een waardering voor zijn vakmanschap. Na 1947 was zijn vaste werkkring het Coornhertlyceum. Nu nog spreken zijn oud-leerlingen met trots over de lessen die ze van hem mochten krijgen. Hij wist zijn liefde voor 'het be wegen' over te brengen op zijn leerlingen. Ook als be stuurder en als organisator heeft Dik Beets in Haarlem e.o. zijn duidelijke sporen achtergelaten. Hij schroomde niet om functies te aanvaarden, hij zette zich voor de volle 100% in om de functies te vervullen. Het is niet mogelijk om al zijn werk te vermelden, maar na 1947 waren zijn belangrijkste werkzaamheden o.a.: voorzit ter van de Schoolvoetbalcommissie, van de Nederland se Honkbalbond, van de Jeugdraad van H.F.C. Haarlem, van de Vakvereniging voor Leraren Lichamelijke Op voeding, van de Haarlemse Sportraad en van de Heem- steedse Sportraad, lid van vele commissies van het N.O.C. en bestuurslid van het VVV, 'Stichting Haarlems Bloei'. Waardering voor alle liefde die hij gaf aan en het werk dat hij verzette voor de 'bewegende mens' komt tot uiting in de benoeming tot ridder in de Orde van Oranje Nassau, het erelidmaatschap van de Vakvereniging voor Leraren Lichamelijke Opvoeding, het erelidmaat schap van de Nederlandse Honkbalbond en het ontvan gen van de Gouden Erepenning van de gemeente Heemstede en de Gouden Erespeld van het N.S.F. Na 75 jaar eindigde dit dynamische leven, een begenadigd vakman zullen we moeten missen, een stimulerende organisator is ons ontvallen. Haarlem zal hem niet vlug vergeten. Pim Wentink 198

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 200