UITSLUITEND i PARKEERPLAATS H.H.RECHTEI RS VOOR ger, die niet tot de vaste kern behoort. Eerst in 1968 is een vrouw als rechter volledig opgenomen in het colle ge en sindsdien heeft er in dat opzicht een versnelde ontwikkeling plaatsgevonden. Ikvoeg hier nog aan toe, dat er in 1890 twee kantonrech ters werkzaam waren in het rechtsgebied van de recht bank Haarlem en wel één in Zaandam en één in Haar lem. In 1980 zijn er vijf kantonrechters werkzaam in hetzelfde rechtsgebied: één in Zaandam en vier in Haar lem; van die vier is er één vrouw; zij kwam in 1970 het kantongerecht te Haarlem versterken en is ook de eer ste vrouwelijke kantonrechter in Haarlem. Wat het Haarlemse Openbaar Ministerie betreft, dit om vat thans tien leden onder wie ook twee vrouwen. De visie op de taak van het Openbaar Ministerie is - ik merk het terzijde op doch het is van wezenlijk belang - ook gewijzigd in die zin dat het veel meer als een bestuurs orgaan valt te beschouwen. Ik concludeer, dat met name de afgelopen tien jaren en overigens niet alleen in het arrondissement ofwel het rechtsgebied van de rechtbank Haarlem doch ook el ders in de Rechterlijke Macht maatschappelijke ontwik kelingen reëel zijn opgepakt, met name waar het gaat om het ook door vrouwen vervullen van sleutelposities en het reëel mogelijk maken van deeltijdarbeid. Een enkel rudiment uit de tijd dat de rechtbank nog geen vrouwen in het college kende, is nog overgeble ven. Het is een bord dat tot voor enkele dagen nog aan de achterzijde van het gebouw tegen de muur was ge spijkerd. Het opschrift luidde: 'Uitsluitend parkeer- 39 Het- thans niet meer in gebruik zijnde - parkeerbord. Met parkerende vrouwelijke rechters werd nog geen rekening gehouden.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 41