ruiten geheel kan worden afgesloten. Groot was hier de drukte en het gewoel bij de aankomst der Wagentrein. Sierlijke Omnibussen met de opschriften hunner be stemming, Vigilantes, Koetsjes, Snorwagens, ja wat niet al, verreden het plein. In een ogenblik hadden wij met den heer Hoeufft en de blinde onderwijzeresse in de godsdienst Jufvrouw Pauw en hare geleidster ene bij wagen beklommen, die ons naar de plaats van bestem ming, de tuin van het Genootschap Natura artis magis- tra in de Plantagie, zou heenvoeren. De weg derwaarts was bij het heerlijk schone weder en den helderen he mel, die ons begunstigde, alleraangenaamst. Alras toch waren wij op de vrolijke Buitenkant aangekomen, waar het ruime IJzigt met zijn mastbosch van schepen van allerlei aart en grootte, de drukte en bedrijvigheid hier heerschende een aangenaam tafereel aanbood. De wa gen reed zeer gelijkmatig door, en verlieten ons al spoe dig de vrouwelijke reisgezellen, en hielden wij aan de poort van het grootsche Entrepotdok even op, ene schepping onzen wereldberoemde handelstad waar dig. Nu waren wij alras in de Plantagie aangekomen, waar wij zeer in de nabijheid der zoölogische tuin, de Wagen verlieten en den vriendelijken voorkomenden Conducteur dezer waarlijk schone onderneming een hartelijk vaarwel toeriepen. Het gezelschap betreedt daarna de tuin door een dub bele deur, waarboven de Zinspreuk van het Genoot schap Natura artis magistra was te zien (2). Daar werden zij direct al aangenaam verrast door een aantal zeer merkwaardige Vogels, waarvan de namen in het Latijn en in het Nederlands zeer duidelijk op nette geschilder de plaatjes waren te lezen. Even verder waren de hoef dieren te zien, waaronder een wit damhert, in houding en soort met onze in den Hout overeenkomende. Ja! dit 48

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 50