hand nemen en betasten. A/a zijn wij zouden bijna kunnen spreken van - optreden, werd de aap weer in zijn woning teruggevoerd en ging daar op een daarin opgehangen schop even schommelen. Dan wikkelde hij zich weer in zijn deken, trok deze als met een kap om zijn kop en zat toen onbewegelijk ons aan te staren, met zijn heldere ogen overal heenziende. Een lang leven was deze aap jammer genoeg niet beschoren. De vroeg ingevallen, doch kortstondige vorst van deze anders zo voorbeeldig zachten winter was volgens een later be richt in het Handelsblad onze Pongo noodlottig gewor den. Nu zij zich bij dit zonderlinge wezen, dat beleid met vernuft weet te paren, niet langer mogten ophouden sloten zij hun wandeling door Artis af met een bezoek aan de receptiezaal, waar zich o.m. in glaze kommen ene voorraad van levende Amphibiën bevond. Nadat zij hun namen voor het Album hadden opgeschreven na men zij afscheid van de heer Draak, hem dankzeggend voor zijn heuschheid en welwillendheid. Na zulk een waarlijk wetenschappelijk genot in de aan dachtige beschouwing van een zo groot aantal merk waardige, levende voortbrengselen van Gods heerlijke schepping gemaakt te hebben, verlangden wij naar eni ge restauratie van het ligchaam. Wij besloten daartoe ons naar het Huis te Lokhorst aan de Weesperzijde te begeven en deze wandeling was bij het heerlijk schone weder reeds een aangename afwisseling en ontspan ning. Wij doorkruisten dit gedeelte der Amstelstad met veel genoegen, zagen van verre de in aanbouw zijnde Moses en Aaronskerk, wiens gevel met levensgrootte beelden zal prijken en die als ene Christentempel voor Roomsch-gezinden, te midden der alhier gevestigde Hebreërsen hunne talrijke Synagogen, gewiseen merk waardig verschijnsel kan genaamd worden. Al spoedig waren wij buiten de Weesperpoort en aan den breeden Amstelstroom in het huis te Lokhorst aangekomen en verkwikten ons daar met een krachtig dejeuner, terwijl het ruime uitzicht en de zeer drukke scheepvaart ene aangenaame afwisseling aanbood. Na enige tijd zagen wij een paar sierlijke Omnibussen aankomen, in een van welke voor ons zestal naar de Station der Spoorweg plaats wierd genomen. Ten half twee uur ruim reden wij met een paar Heren van hier af, langs de luchtige Binnenamstel, over de nieuw ge bouwde brug (thans Blauwbrug), de Amstelstraat, Bo termarkt, Breestraat (thans Rembrandtplein en Regu-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 52