71 Lauger - maar ruziënd over honorarium wordt later al leen Lundberg als architect genoemd'. Verder deelde zij mee dat ook Foeke Kuipers een bescheiden rol gespeeld heeft bij de bouw, vandaar dat Bunge later Kuipers zou aanbevelen voor de bouw van een eventueel nieuw Haar lems Concertgebouw. Waarschijnlijk is hier het terrein van de voormalige ka- toenfabriek van Prévinaire bedoeld aan de Kinderhuis singel. Gaarne betuig ik mevrouw H. Slagter-Wieringa en de heren Ted Dobson, W.J. Niemeijer, H. van Nieuwkoop, drs J.J. Temminck en jhr. mr. C.C. van Valkenburg mijn dank voor hun hulp bij de samenstelling van dit artikel. Verdere literatuur over dit orgel: - Ch. M. Philbert, L'orgue du Palais de I'Industrie d'Am sterdam, la facture d'orgues moderne et la facture d'or- gues Néerlandaise ancienne et contemporaine, A dam 1876. - D. Scholtz, Terugblik op Amsterdams zesde eeuw feest, Het Orgel 1975, blz. 343-349. - P. Zwaanswijk, Het orgel van Cavalllé-Coll na 100 jaar nog steeds bijzonder, artikel in Haarlems Dagblad van oktober 1975. - J.F. Rootlieb, De inwijding van het v.m. orgel uit 't Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam binnen de gemeente Haarlem, Het Orgel, oktober 1924, blz. 3-4. - Orgel Cavaillé-Coll Concertgebouw Haarlem, 1965, programmaboekje ter gelegenheid van de heringebruik- name. - Jos de Klerk, Haarlems muziekleven in de loop der tijden, Haarlem 1965, vnl. hoofdstuk 33. - J.W. Enschedé, Het orgel in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam, Opr. Haarl. Courant, stadseditie 24-11-1916 (ook Gem. Archief Haarlem 38A 18). - Programma van het Feestconcertter inwijding van het orgel uit het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam (Haarlem 1924) 4 blz., met een toelichting van 4 blz. en Bewijs van Toegang, Bibl. Ver. 'Haerlem' IE68.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 73