/- Jaarverslag Het aantal leden van onze vereniging bleef ongeveer Vereniging 'Haerlem' gelijk. Er kwamen dit jaar 49 nieuwe leden bij, terwijl 29 i- 1982 leden wegens bedanken of overlijden moesten worden Is afgeschreven. In 1982 groeide onze vereniging tot 1330 Ledental leden. 3- Samenstelling De algemene ledenvergadering werd gehouden op 15 n bestuur juni in het Frans Halsmuseum. De vergadering ging bij ?r akklamatie akkoord met de herbenoeming van de be- )- stuursleden P. Jongens en K.C. Schuyt. Omdat het secretariaat met ziekte te kampen had, werd de verslaglegging van de vergaderingen sinds novem ber tijdelijk waargenomen door M.H.G.B. Temminck- e van Dijkhuizen. i- Op 10 februari overleed ons oud-bestuurslid A.J.M. van ir Os, die elders in dit jaarboek wordt herdacht. Hij maakte n 22 jaardeel uit van het bestuur. Erepenning Na jarenlange inspanningen werd in 1982 de molen De Veer gerestaureerd. Degene die zich voor deze restau ratie het meest heeft ingespannen is Peter Hammann, die zich hiervoor tot zijn verrassing door de ledenverga dering de erepenning van onze vereniging toegekend zag. Subsidie Ook dit jaar mochten wij van de gemeente Haarlem een subsidie ontvangen, te weten 3.500,-. Bovendien nam de gemeente 500 exemplaren van het Jaarboek af ter verspreiding onder scholen en relaties. Jaarprogramma in 13 januari 1982 Hield mr. H.C. Wieringa een lezing aan 1982 de hand van dia's van oude foto's en prentbriefkaarten over het dagelijks leven in Haarlem rond de eeuwwisse ling. 15 februari Hield ons bestuurslid, de gemeente-archi varis drs. J.J. Temminck, zijn tweejaarlijkse lezing met dia's over Haarlem vroeger en nu. Hij wandelde met ons door de binnenstad omstreeks het jaar 1900 en toonde de vele veranderingen die er sindsdien te zien zijn. 11 maart Werd de Brinkmann-passage geopend. Ons lid, oud-voorzitter jhr. mr. C.C. van Valkenburg, hield bij die gelegenheid een lezing over het onderwerp 'De Gro te Markt, oude huizen en hun bewoners'. Deze dag verscheen ook het boek 'Brinkmann aan de Grote 85

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 87