Marktwaaraan o.a. onze bestuursleden P. Jongens en B.C. Sliggers en ons ere-lid jhr. mr. C.C. van Valkenburg hebben meegewerkt. 7 april Sprak ons bestuurslid B.C. Sliggers over Cor nells van Noorde, een veelzijdig Haarlems kunstenaar. Deze lezing werd gehouden naar aanleiding van het verschijnen van een door de spreker samengesteld rijk geïllustreerd boekwerk over het leven en werk van deze kunstenaar, die vooral in Haarlem veel getekend heeft. 17 mei Vertelde ons bestuurslid dr. P. Biesboer, con servator oude kunst bij het Frans Halsmuseum, ons over de symboliek in de 17e-eeuwse schilderijen in de col lectie van het Frans Halsmuseum. Stillevens en andere schilderijen blijken vaak een zinnebeeldige inhoud te hebben. 29 mei Was het weer Luilak. Een flink aantal leden had zich verzameld om een wandeling te maken door het landgoed Groot Bentveld en het Naaldenveld, waarbij wij het historisch belangrijke complex van Groot Bent veld in ogenschouw namen. 3 juni Hield A.G.A.W. baron van der Feltz een lezing over het leven en werk van de portretschilder Charles Howard Hodges, van wiens werk in het Frans Halsmu seum een overzichtstentoonstelling was ingericht. 15 juni Kregen wij de gelegenheid om deze tentoon stelling te bezichtigen tijdens de algemene ledenverga dering, die deze keer in het Frans Halsmuseum werd gehouden. Na het huishoudelijk deel van de vergade ring gaf de directeur van het museum, de heer D.H. Couvée, ons een toelichting op de vele veranderingen en uitbreidingen die tijdens zijn directoraat in het mu seum hebben plaatsgevonden en die nu voltooid zijn. 4 en 5 september Was ons vereniging mede present op de Historische Jaarmarkt, die door de Stichting His torisch Museum Zuid-Kennemerland in samenwerking met het Frans Halsmuseum in de Vleeshal werd gehou den en waar een 20-tal verenigingen de gelegenheid kreeg om de belangstellenden (bijna 2000 personen!) van hun activiteiten te vertellen, lectuur te verspreiden en leden te werven. Onze vereniging wierf er flink wat nieuwe leden bij.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 88