15 september Kreeg het Historisch Museum opnieuw onze aandacht met een lezing van de heer D.H. Couvée, directeur van het Frans Halsmuseum, over 'De kans op een historisch museum in Haarlem'. Aan dit onderwerp was ook onze jaarlijkse excursie gewijd die op 25 sep tember 65 leden leidde naar een tweetal musea, De Dubbelde Palmboom in Delfshaven en het streekmu seum Hoeksche Waard te Heinenoord. 14 oktober Onderhield mr. T.N. Schelhaas, directeur van het Centraal Bureau voor Genealogie in Den Haag, ons over de vele activiteiten van dit bureau en de moge lijkheden die het aan de genealoog biedt. 17 november Sprak opnieuw ons bestuurslid dr. P. Biesboer, nu over de kunstopdrachten die ons gemeen tebestuur in vroeger eeuwen heeft gegeven voor de verfraaiing van het Haarlemse stadhuis. 4 december Kregen de leden in het verenigingsge bouw De Hoofdwacht de gelegenheid om exemplaren aan te schaffen van het zojuist verschenen 'Haarlem door de eeuwen heen' door ons bestuurslid drs. J.J. Temminck en de 'Stedenatlas' van Haarlem door drs. B.M.J. Speet. Bijna 200 leden maakten van deze gele genheid gebruik. 16 december Kregen onze leden de gelegenheid om de gerestaureerde Waalse Kerk te bezichtigen, waar zij door de architect Oosting en de oud-president van dit kerkgenootschap Ledeboer bovendien nader werden voorgelicht over deze restauratie en over de geschiede nis van de kerk. Bij elkaar kregen de leden zo'n 14 keer de gelegenheid om hun kennis van Haarlem en omstreken te vergroten. Onze bestuursleden Phaff, Jongens en Biesboer heb ben in dit verslagjaar om de 14 dagen een historisch praatje verzorgd voor de ziekenhuisomroep 'Parade', waarbij alle ziekenhuizen in de regio zijn aangesloten. Pubtikaties Ook dit jaar gelukte het de uitgever en de redaktie-kom- missie om het Jaarboek vóór de ledenvergadering te doen verschijnen. Bovendien mochten dit jaarverschei- dene publikaties van Haarlems belang het licht zien. 87

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 89