DRs. J. BartUittenhout Hoewel overal vandaag de dag wordt gesproken over Jaarverslaa 'ml]everen' en 'arbeidstijdverkorting', zijn Historische u V0°r Stuk zaken die niet van toepassing zijn op de Historische Werkgroep Haerlem. Werkgroep Haerlem Konden we in het voorgaande verslagjaar berichten dat de Historische Werkgroep Haerlem volop in het werk zat, de laatste tijd kunnen we het werk zelfs bijna niet meer aan. Nieuwe leden dienden zich weliswaar aan maar gelijkertijd breidde het aantal onderwerpen van onderzoek zich uit. Het enthousiasme en inzet van de leden neemt nog altijd toe. Toegegeven dat het voorna melijk vnjetijdwerk betreft, nog altijd is er zo'n grote achterstand in historisch onderzoek te overbruggen dat het er voorlopig niet naar uitziet dat de Historische Werkgroep Haerlem werkeloos zal worden en bij gebrek aan werk leden zal moeten ontslaan. We zijn daarente gen wel somber gestemd over onze behuizing. Het aan tal stutten op de eerste verdieping van de Hoofdwacht werd, wegens toenemende bouwvalligheid van dit voor Haarlem zo waardevolle monument, uitgebreid. Een niets vermoedende bezoeker van de Werkgroep zal op het eerste gezicht denken dat we handelaren zijn ge worden in stalen steigeronderdelen en zich wanen in een door ons ingerichte toonkamer van modern stei ger-, stut- en onderstempelingsmateriaal. De hoop dat in deze situatie op korte termijn verandering zal komen hebben wij vrijwel opgegeven. Publicatie Brinkmaan Op 11 maart van dit verslagjaar was het dan zover dat de Brinkmannpassage geopend kon worden. De sloop van het voormalige café-restaurant van die naam had heel wat pennen in beroering gebracht, maar niet alleen negatieve. Geologen, archeologen en historici bundel den hun kennis en kwamen tot het boek 'Brinkmann aan de Grote Markt, 4000 jaar geschiedenis Hartje Haarlem'. Een hoofdstuk over de geschiedenis van het restaurant bedrijf en één over het Brinkmann-project en zijn ont wikkeling werd door de leden van de Werkgroep ver zorgd. De redaktie van de door De Vrieseborch uitgege ven opstellenbundel met circa 15 auteurs werd gevoerd door Bert Sliggers. Het onderzoek over deze vrij recente periode heeft weer (zie ook Barteljorisstraat en Ge dempte Oude Gracht) veel particulier fotomateriaal op geleverd. Vooral door middel van interviews kon deze nog onbeschreven Haarlemse periode in kaart worden gebracht. 90

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 92