heid, enthousiasme en verbale talenten zijn daarop me de van invloed geweest. De stadsarcheoloog is bij zijn werk ter zijde gestaan door de heren Nieuwenhuizen en Webster. Verder hebben bij de afdeling Bouwhistorisch Onder zoek nog twee uitbreidingen plaats kunnen vinden; de heer Van der Woude is in de plaats gekomen van de heer Brouwer, die door langdurige ziekte zijn werkzaamhe den bij de afdeling heeft moeten staken en Marit Nieu wenhuizen is voor een tijdbestek van een jaar in dienst gekomen. Op studerenden aan middelbare en hogere technische scholen en studenten van T.H. Delft en universiteiten bleek de afdeling ook in 1982 grote aantrekkingskracht te hebben; enkelen studeerden op Haarlemse onder werpen af of kozen een Haarlems onderwerp voor hun doctoraalscriptie. In het bijzonder mag Joke van der Aar worden genoemd, die naast haar studie een belangrijk stuk van de voorbereiding en de uitvoering van de Hof jestentoonstelling voor haar rekening heeft genomen. Zij zag ook nog kans een klein boekje over Haarlemse hofjes samen te stellen, dat een groot succes bleek te zijn; met de herdruk van begin 1983 zullen er in het totaal ca. 3000 van zijn gedrukt! In het kader van het 25-jarig bestaan van Monumenten zorg Haarlem, hebben wederom een aantal festiviteiten plaatsgevonden. In de periode 14 februari tot 14 maart is een uitgebreide expositie gewijd aan de restauratie (1e fase) van de Grote of St. Bavokerk (in samenwerking met de sectie Oude Kunst van het Frans Halsmuseum); in samenhang daarmede verscheen een Monumenten bulletin, waarin artikelen van de architect H.W. van Kempen (De noodzaak van de restauratie van de Grote of St. Bavokerk), drs. Loes J.H. Vroom en drs. J. Bart Uittenhout (De Bouwgeschiedenis), dr. P. Biesboer (De overblijfselen van de inrichting), mej. E.J. Zetteler (Ba- vo-zilver) en drs. Meta A. Prins-Schimmel (Eerste resul taten van het bouwhistorisch onderzoek; illustraties bij dit artikel zijn van H.J. Scholte). Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan en van deze tentoonstelling heeft de Koninklijke Nederlandse Oud heidkundige Bond haar winterexcursie 1982 naar Haar lem georganiseerd (13 maart), die een groot succes is geworden. Bijzonder groot bleek de belangstelling voor de ope ning van de tentoonstelling over de Haarlemse hofjes in de Lutherse Kerk aan de Witte Herenstraat; een afgela- 97

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 99