Ten geleide Het recht te Haarlem speelt in dit jaarboek een belang rijke rol. U leest in de bijdrage van de heer Van den Hoeven hoe het recht in de 18e eeuw gehandhaafd werd, terwijl de heer Van den Haak de architectonische consequenties belicht van de hedendaagse denkbeel den over de 'Majesteit van het Recht'. Met een groepje Haarlemse artsen op reis naar Amsterdam anno 1839 laat de heer Van Wijngaarden u kennis maken, de heer Van der Steur onthult hoe een Amsterdams orgel naar Haarlem kwam. Multatuli was geen Haarlemmer, maar hij publiceerde wèl in een bekende Haarlemse krant. Hierover gaat het artikel van de heer Hammann. De heer Sliggers geeft tenslotte een biografische schets van een overbekende Haarlemmer, de heer Van Os. De redactie is bijzonder verheugd een nieuwe rubriek in dit jaarboek te kunnen introduceren, namelijk het ver slag van de enthousiaste stadsarcheoloog, die Haarlem sinds 1982 rijk is. De kroniek is dit jaar grotendeels verzorgd door de heer Helversteijn, mevrouw Van Dusschoten leverde voor het laatst haar bijdrage en de redactie dankt haar op deze plaats voor het vele werk, dat zij in het verleden voor ons heeft gedaan. De redactie werd versterkt met de heer Van Steijnen, terwijl mevrouw Koorn het secretariaat van de heer Spij kers overnam. Bijdragen voor het volgende jaarboek zien wij altijd met veel belangstelling tegemoet; graag vóór 1 december 1983. De redactie W. Helversteijn J. de Jong F.W.J. Koorn/A.P.A.M. Spijkers, secretaris K.C. Schuyt B.C. Sliggers A.G. van der Steur C. van Steijnen J.J. Temminck P.J. van Wees 7

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 9