rp 14. -h Symposium 'is lokale en regionale c- geschiedbeoefening er g' 3n de in. :ig n- im 84 e- ve u- b- ris ^g e- u- en iet ze it- jr- ve en :n. vi seren van een bibliotheek en het streekmuseumbezit assisteren. Dit jaar werd al begonnen met de voorbereidingen voor de viering van ons tweede lustrum. In april 1984 zal de Historische Werkgroep Haerlem precies 10 jaar be staan. Daar de groep in die periode duidelijk haar spo ren in de Haarlemse geschiedbeoefening heeft achter gelaten, is het idee ontstaan, om ervaringen en ideeën met andere verenigingen in den lande uit te wisselen. Het plan is, in oktober 1984 een symposium te organi seren over amateur-historisch onderzoek, waarbij het accent zal liggen op de presentatie van methoden en modellen die elders tot belangrijke resultaten hebben geleid. Het ligt in onze bedoeling, op die dag ons Eerste Stenen-onderzoek te presenteren, zodat ook andere verenigingen deze studie ter hand kunnen nemen. Deze uitgave van De Vrieseborch zal dan ten doop worden gehouden. Onze symposiumplannen zijn geadopteerd door de Culturele Raad van Noord-Holland die onze festiviteiten in zijn jaarlijkse Historische Dag zal onder brengen. Voorafgaande aan deze dag zal er een lezin gencyclus door de werkgroep worden georganiseerd die speciaal de Haarlemse geschiedbeoefening als on derwerp heeft. Om te komen tot een nieuw handboek van de Haarlemse geschiedenis (in 1995 als Haarlem 750 jaar bestaat?) zullen nog heel wat blinde vlekken moeten worden ingevuld. De jubilerende werkgroep hoopt die dag daaraan een positieve bijdrage te kunnen leveren. Het is duidelijk dat deze werkzaamheden veel tijd en energie van onze leden vragen. Geïnteresseerden zijn voor verdere informatie dan ook van harte welkom op onderstaande adressen: Voorzitter: Bert Sliggers, Pieterstraat 12, 2011 RM Haarlem, tel. 023-313932. Secretaris: J. Bart Uittenhout, Kleine Houtstraat 41a, 2011 DE Haarlem, tel. 023-323595. Penningmeester: Jack Knijn, Nobelstraat 12, 2011 TX Haarlem, tel. 023-312674. Giro ten name van de penningmeester HWH, Haarlem 143003, contributie minimaal 10,-per jaar. 99 id 3n ch ne ■m im ir- Is- de o- a- >r-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 101