van onze Stichting. Met een en ander zijn verbouwings werkzaamheden gemoeid, die een zware druk leggen op onze financiële draagkracht. Wij zijn de gemeente Haarlem, het Frans Halsmuseum en alle andere steun- verleners zeer erkentelijk voor het bijdragen aan de realisatie van een plaats voor samenkomst van de vele, actieve, historische verenigingen in Zuid-Kennemer- land. Inmiddels is de Stichting weer actief betrokken bij de voorbereiding van enkele tentoonstellingen, die in 1984 zullen plaatsvinden, namelijk 'De Haarlemmer Hout' (mei) en 'Haarlemse Hofjes' (december). Met de vereni gingen in de regio is contact opgenomen in verband met de voorbereiding van een nieuwe Historische Markt in september op de bovenverdieping van de Vleeshal in Haarlem. We hopen dat deze net zo'n succes zal zijn als in 1982. Aan donateurs en begunstigers werd de gebruikelijke jaarlijkse nieuwsbrief verzonden. Tevens werden zij uit genodigd voor de opening van de tentoonstelling 'Een kalme omwenteling', waaraan velen gehoor gaven. In het verslagjaar legde onze adviseur, de heer D.H. Cou- vée, bij zijn afscheid als directeur van het Frans Hals museum in maart ook zijn functie binnen onze Stichting neer. Met instemming van het bestuur werd hij opge volgd door de nieuwe directeur, dr. D.P. Snoep. Met hem is inmiddels een uitstekende samenwerking op gang gekomen. In verband met beheer van ons eigen pand werd het bestuur van de Stichting uitgebreid met een tweede penningmeester, de heer W.R.O. Streutgers, en een ad viseur namens de gemeente Haarlem, mr. R.M. Hoh- mann. Wegens benoeming van haar echtgenoot tot bur gemeester van Best verliet de 1e secretaris, mevr. A.S. de Widt-Beukelman, het bestuur van onze Stichting. Een vertrek, dat wij zeer betreuren, omdat mevr. De Widt een actieve rol speelde in het onderhouden van regio nale contacten. Haar taak werd overgenomen door de 2e secretaris, mevr. I. Stock-van Wilsum, die samen met bestuurslid B.C. Sliggers al enkele jaren de coördinatie tussen bestuur en werkgroepen verzorgt. Het dagelijks bestuur van de Stichting was aan het eind van het verslagjaar als volgt samengesteld: Jhr. F.W.A. Beelaerts van Blokland, voorzitter Mr. H.E. Phaff, vice-voorzitter

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 144