J A H'POST Het Jaar 1983 was voor de Grote of Sint Bavo Kerk en de Jaarverslaa 1Q83 Vriendenkring een belangrijk jaar vol van activiteiten in 'Vrienden val 1 BaV° 60 We'ter 9ela9enheid van de extra Grote Kerk Vriendendag van onze kring en Kerkepad '83, welke in ote *erk Haarlem werden gehouden. te Haarlem Reeds zeer vroeg begon een werkcommissie, bestaan de uit de bestuursleden van de Vriendenkring, verte genwoordigers van het Bisdom en Gemeente Haarlem, City Haarlem, Restauratiefonds en de heer H.W. van Kempen Sr. met de voorbereiding en het organiseren van lezingen, welke ter gelegenheid van het gereedko men van de 1ste en 2de fase van de restauratie en de extra Vriendendag zouden worden gehouden Op 15 maart 1983 hield de heer H.E. Phaff een bijzondere lezing in de Gravenzaal van het Stadhuis van Haarlem met als onderwerp 'De Grote Kerk en de Stad Haarlem' 25 April was de zaal in Hotel Die Raeckse overvol toen de heer P. Jongens een lezing over de 'Haarlemse Hof jes gaf en op 11 mei sprak de heer P. Biesboer over de 1°!!,of Smt Bavo Kerk °P 17e-eeuwse tekeningen en schilderijen. De lezingen, die in samenwerking met de Vereniging Haerlem werden gehouden, werden door ruim 500 personen bezocht. In april 1983 was natuurlijk zaterdag, de 9de, dè dag voor Haarlem en voor onze kring in het bijzonder Op deze dag werd onze bijzondere Vriendendag gehou den. Om 10 uur 's morgens speelde het Haarlemse Brass Ensemble onder leiding van Joop Boelsma. Na de toespraken van de voorzitters van de Vriendenkring en de Kerkvoogdij sprak burgemeester Reehorst een zeer feestelijk woord, waarna hij namens de Gemeente Haar lem en de Vriendenkring de Nederlands Hervormde Ge meente Haarlem het zeer fraaie nieuwe Bavo-beeld aan bood. Tegen 11 uur brachten Natalie Houwing en Joris Geestman muziek op blokfluit ten gehore. Om 16 uur werd een koorconcert gegeven en daarna werd de dag afgesloten met de traditionele samenzang, beide mani festaties onder de bezielende leiding van de bekende dirigent Rudolf Grasman. De gehele dag werden in de kerk rondleidingen gehouden; deze dag werd door ruim 2700 mensen bezocht. Woensdag 20 april opende burgemeester Reehorst een zeer bijzondere tentoonstelling met werken van de be kende glazenier Louis Boermeester in de kloosterqanq van het Stadhuis van Haarlem. Op 28 april hielden wij onze jaarvergadering met tal van punten op de agenda; na de pauze was er een fraaie film 144

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 146