over Gouda, de heer J.F.A. Gaster, directeur VVV Gouda, gaf bij deze film informatie over zijn stad. Op 7 mei en 24 september bezochten wij Gouda, waar men een zeer informatief programma had samenge steld, onder andere bezoek aan het Stadhuis met een welkomstwoord door burgemeester Brackens, aan de Grote of Sint Janskerk en het Catharina Gasthuis. Beide dagen was het prachtig weer; aan de bezoeken namen ongeveer 320 vrienden deel. De 27ste mei was voor de beeldhouwster Anne Hofte de grote dag; het door haar vervaardigde Bavo-beeld was aangebracht aan het zuidertransept en werd door de heren Reehorst, Visser en Post na enige feestelijke woorden plechtig onthuld. Onze kring is samen met het VVV Haarlem, bestuurs leden van de Kathedrale Basiliek van Sint Bavo, van de Waalse Gemeente en van de Hervormde Gemeente be trokken geweest bij de werkzaamheden rond Kerkepad 1983, dat door de NCRV in Haarlem werd gehouden. Veel werk, maar een zeer bijzondere ervaring was het wel. Er is door zeer velen hard aan de voorbereiding van deze dagen gewerkt. Onze Bavo werd op beide dagen door ongeveer 17.000 mensen bezocht, waarbij de be zoekers door onze rondleiders werden geïnformeerd, aan de verkooptafel geschenken konden aanschaffen en bij de koffietafel zich te goed konden doen aan koffie en/of frisdranken. Voor deze dag was door de heer P. Speelman een speciaal stempel ontworpen. Op 1 oktober was onze jaarlijkse Bavo-dag, dit keer geopend door mevrouw M.H.M.F. Gardeniers-Berend- sen, lid van de Raad van State, die tevens de gerestau reerde wapenborden van de familie De Raet in de Vont kapel onthulde. Aan deze dag werkten muzikaal mee Klaas Bolt, mevrouw Gemma Coebergh, mevrouw Hilda de Bondt uit Genten het koor Jubilate Deo onder leiding van Teeke Bijlsma met aan het orgel Dirk Out, met tot slot de zo gewaardeerde samenzang. Ongeveer 1400 bezoekers genoten van deze Bavo-dag en bewonder den de fraaie wapenborden, die door de firma De Jongh in Waardenburg deskundig waren gerestaureerd. Bij zondere gast was op deze dag het Zeeuws Genoot schap, dat een officieel tegenbezoek aan Haarlem bracht. Zaterdag 22 oktober brachten enkele vertegenwoordi gers van de Gemeenteraad van Haarlem een werkbe zoek aan de kerk; zij werden door de architecten Van 145

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 147