Beek Boringen Mooie Nel Spreekuur nauwkeurige waarneming. Wel kon vastgesteld worden dat het holocene zand, vanaf de Spaarnwouderstraat gezien, duidelijk afloopt. Dit zou erop kunnen duiden dat we hier te maken hebben met een rivieroeverwal (in tegenstelling dus met de overkant!). Eenzelfde soort onderzoek verderop aan de Anthonie- straat kon door de aanwezigheid van funderingen en loopzand geen doorgang vinden. De Beek werd op twee plaatsen onderzocht. Aan de Nobelstraat en op het Prinsenhof (onder het tempeltje) werden de keermuren onderzocht. Op beide locaties bestonden deze uit baksteen en niet uit natuursteen, zoals even verderop. Boringen voor eventueel toekomstig onderzoek werden uitgevoerd aan de Zakstraat, het Teylershofje en het O.L.V.- en Anthonie Gasthuishofje. In samenwerking met de onderwaterarcheoloog van het ministerie van WVC en het duikteam IJmond werd in de Mooie Nel een onderzoek verricht naar vermeende ste nen funderingen. Na enkele pogingen werd inderdaad een enkele meters diepe 'richel' gevonden, bedolven onder het nodige recente stadspuin. Het onderzoek is nog in volle gang. Zodra de omstandigheden gunstig zijn, zal een begin gemaakt worden met het vrijmaken van de 'fundering' waarna een nauwkeurig onderzoek zal volgen naar functie en datering van het gevondene. Er werden 43 spreekuren gehouden waarop 92 mensen met vragen kwamen. Per keer dus 2,14 personen. Het spreekuur blijkt in een zekere behoefte te voorzien en zal ook in 1984 op dezelfde tijd en plaats gehouden worden, namelijk in het Informatiecentrum, Koning straat 14, iedere woensdag van 16.30 tot 17.30 uur. 152

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 154