Kroniek jaarboek 1983 153 W. HELVERSTEIJN M.M.V. J. DE JONG januari Vondels Amsterdams treurspel Gysbreght van Aemstel wordt voor het eerst op nieuwjaarsdag opgevoerd in de Haarlemse schouwburg. De Koninklijke HFC speelt gelijk (2-2) in de traditionele voetbalwedstrijd tegen de Oud-Internationals. Er worden twee jongemannen uit Haarlem aangehouden wegens vernielingen in het win keicentrum van Schalkwijk. jaap bouhuys (80), kunstschilder te Zandvoort, overleden. Behalve door zijn schilderwerk ook bekend door zijn mo zaïeken, keramiek en gebrandschilderde ramen. Het Haarlems Vocaal Ensemble viert zijn tienjarig bestaan met een concert. Haarlem gaat een emancipatorisch personeelsbeleid voe ren. Daartoe is in het stadhuis tijdelijk een emancipatie werkster aangesteld. Uit een bedrijfsauto wordt voor drieduizend gulden ge reedschap gestolen. s.c. de haas van dorsser (93), oud-directeur van de Ge meentelijke Sociale Dienst te Haarlem, overleden. Een zware storm richt een grote ravage aan in Haarlem en omgeving. Ten gevolge van een gedeeltelijke fusie met de Protestants Christelijke Nijverheidsschool zullen er met ingang van het nieuwe schooljaar op de Van Elden Scholengemeenschap afdelingen komen voor zowel individueel als lager huis- houd- en nijverheidsonderwijs. Bij de Stichting Samenwerkende Gezinsverzorgingsinstel lingen zullen wegens de opgelegde bezuinigingen negen tien gezinsverzorgsters en twee leidsters ontslagen wor den. mr. n.c. de groot van embden, voorzitter van de Haarlemse Kamer van Koophandel, pleit in zijn nieuwjaarsrede voor parkeerruimte onder de Grote Markt. Uitgeverij Unieboek verlaat Haarlem en gaat terug naar het Gooi. Voor het opknappen van het winkelcentrum Marsmanplein stelt het ministerie van economische zaken ƒ500.000,- beschikbaar. De eerste paal gaat de grond in voor een in opdracht van Patrimonium te bouwen complex woningen aan de Paul Krugerstraat. Een bejaarde vrouw wordt in de bus van haar portemonnee beroofd. i Bij een restaurant komt een telefonische bommelding bin nen. Na ontruiming van het pand levert de zoekactie door de politie niets op.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 155