De politie en de Radio Controle Dienst rollen een illegale zender op. 10 In 1983 kan Haarlem 611 gesubsidieerde woningen bou wen. De gemeente Haarlem moet een schadeclaim betalen van ruim vier ton aan de woningbouwvereniging Groot Haar lem in verband met de spaanplaat-affaire in Molenwijk. De Frans Halsbioscoop, waar 2 maart de laatste film zal draaien, wordt verkocht aan de Gereformeerde Kerk (Vrij gemaakt). In het theater zal een kerk gevestigd worden. 12 Burgemeester reehorst meldt in zijn nieuwjaarsrede, dat het percentage werklozen in de Haarlemse regio is geste gen tot 8,8%, altijd nog lager dan het landelijk gemiddelde. In Haarlem zijn 5400 mensen werkloos. Het interieur van het speeltuingebouwtje De Ring aan de Bernadottelaan door een (aangestoken) brand verwoest. De schade bedraagt 50.000,-. 14 Per brief bericht de minister van WVC, dat hij per 1 septem ber 1984 de subsidie aan vijf orkesten, waaronder het Noordhollands Philharmonisch Orkest, intrekt. Allerwe gen in stad en provincie verwoede en woedende protesten. 15 In een woning aan de Ravelingsteeg is een radiopiraat het zwijgen opgelegd. 17 In het weekeinde hebben branden in een snackbar aan de Schoterweg en in de voormalige kousenfabriek van Hin aan de Zijlweg/Tulpenkade voor twee ton schade aange richt. 18 De beheerder van de Nutsspaarbank aan de Kruisweg wordt overvallen. De dader gaat er met 11.500,-vandoor. a.m. abeln (75), oud-pastoor te Bloemendaal, overleden. 19 De gedetineerden in het Huis van Bewaring De Koepel gaan voor één dag niet aan het werk wegens de dreigende bezuinigingen in het gevangeniswezen. Die in De Vest doen dit een week later. Ouders van leerlingen van de Veronicaschool in de Antho- niestraat houden hun kinderen thuis, omdat er gevaar dreigt door vallend puin van de Spaarnekerk. 20 Minister smit-kroes van verkeer en waterstaat wiI de spoor lijn IJmuiden-Haarlem voor het reizigersverkeer sluiten met ingang van de dienstregeling 1984-1985. 21 De Friese vereniging in Haarlem, Gysbert Japicx, 85 jaar. Oud-Gedeputeerde w. van der knoop benoemd tot voorzit ter van de Stichting Samenwerkende Ziekenhuizen Ken nemerland (SSZK). De Haarlemse rechtbank veroordeelt een 24-jarige man tot twee jaar gevangenisstraf wegens het in bezit hebben van 142 valse biljetten van duizend gulden.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 156