155 22 In het Frans Halsmuseum wordt een tentoonstelling ge opend, gewijd aan het werk van architect g. holt. 24 Drie kinderen (13-15 jaar) zullen een schade van 3.500,- vergoeden, die zij aan een kantoor hebben aangericht. 27 Een zolderverdieping op de hoek van Gedempte Oude Gracht en Klein Heiligland brandt uit. De brand is aange stoken. 30 De sloop van de Spaarnekerk is begonnen. A.L. DE BOER (72) overleden, oud-hoofdcommissaris van po litie te Haarlem. 31 Een aantal leden van het N.Ph.O. geeft een protest-concert in het gebouw van het ministerie van WVC te Rijswijk. Minister Brinkman ziet wel iets in een fusie van het N.Ph.O. met het Utrechts Symphonie Orkest. De Rijks Pedagogische Academie aan de Leidsevaart gaat over in handen van een intergemeentelijk bestuur, waarin de zeven regio-gemeenten zitting hebben. 1 Het Toonkunst Mannenkoor Zang en Vriendschap (opge richt in 1830) is als oudste mannenkoor van West-Europa opgenomen in het Guiness Book of Records. 4 In Haarlem zullen minstens zeven lagere scholen moeten sluiten of anders moeten fuseren met andere scholen, deelt het Ministerie van Onderwijs mee. j. boer, 41 jaar bij de Vereniging van Nederlandse Ge meenten, ridder Oranje Nassau. 6 j.r. pareira (87), tandarts te Haarlem, overleden. n.j. zwart (93), een bekende zwemonderwijzer in Haarlem en zweminstructeur voor gehandicapte kinderen, overle den. 7 De toren van de Oude Sint Bavo-kerk is weer aan restaura tie toe. De kosten worden geschat op twee miljoen gulden. De Wilhelminakerk aan de Gedempte Oude Gracht krijgt een nieuw orgel, afkomstig uit de Mathenesserkerk te Rot terdam. 9 Op een terrein in de Leidsebuurt wordt lood en cadmium aangetroffen. Volgens een rapport moet de grond daar ter plaatse worden afgegraven. 12 Het Cruquiusmuseum nabij Heemstede krijgt een grote opknapbeurt. Broeder fr. smit (57) overleden, lid van de Congregatie van de Broeders van de Christelijke Scholen, oud-provinciaal van de Nederlandse Provincie en voorzitter van het bestuur van verscheidene onderwijsinstituten. 14 De eerste paal gaat de grond in voor de Zuidwesterschool voor basisonderwijs aan de Ohmstraat. In de kloostergangen van het stadhuis wordt een tentoon-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 157