stelling gehouden ter gelegenheid van het zilveren jubi leum van Monumentenzorg Haarlem. De Stichting Welzijn Turken Haarlem start met een Turkse tolkendienst. 16 Bij een inbraak in een juwelierswinkel bedraagt de buiteen half miljoen gulden aan sieraden. 17 In de Beyneshal worden alle Haarlemse sportmensen ge huldigd, die in 1982 een Nederlands kampioenschap heb ben behaald. 18 In het kader van de Internationale Buchkunst Ausstellung in Leipzig krijgt de Stichting Museum Enschedé de Gou den Letter voor grafische vormgeving en verzorging. Ver der zijn er ere-diploma's voor de Uitgeverij Joh. Enschedé en Zonen en Uitgeverij Gottmer. 25 Bij Conrad Stork moeten 36 arbeidsplaatsen verdwijnen in de afdeling kranenbouw. maart 1 De Ter Cleeffschool en de Hummeltjesschool worden door ouders bezet als protest tegen de bezuinigingsplannen in het onderwijs. 2 Een winkel-woonhuis aan de Gierstraat wordt geteisterd door brand: een echtpaar vindt de dood, een derde slacht offer wordt in het ziekenhuis opgenomen. 3 De gemeente Haarlem gaat 60.000m3 verontreinigde grond verwijderen van het terrein van het GEB aan de Oudeweg in de Waarderpolder. 4 Zuster m. klaver neemt na 27 jaar afscheid van de Haar lemse Kruisvereniging. De Mariastichting heeft over 1981 een voordelig saldo van 31/2 ton. Bovendien lijkt de sluiting voorlopig afgewend. De renovatie van de huizen aan het Havenplein in Spaarn- dam heeft haar beslag gekregen. In Haarlem Bowling neemt de KNSB afscheid van zijn vice- voorzitter Gerard Voogd. 5 De Haarlemse Korfbalvereniging Aurora neemt op haar terrein aan de Vergierdeweg een nieuw onderkomen in gebruik. f a. gieling (86) overleden, oud-leraar Triniteitslyceum. ds. G. koch (73) overleden, emeritus predikant van de Her vormde Kerk. 6 kiek laurey (79) overleden, lid van de kern van de interna tionale Graalbeweging. 7 Haarlem krijgt van het Rijk ongeveer een miljoen gulden als tegemoetkoming in de gestegen kosten van de bij standsuitkeringen. Broeder alexius caelen (76), lid van de Congregatie van de Broeders van de Christelijke Scholen (La Salie), overleden. 156

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 158