Hij is vijftig jaar werkzaam geweest in het onderwijs, onder meer in Heemstede. 9 Burgemeester reehorst ontvangt uit handen van secreta ris j. van kranenburg (Nederlandse Bijbel Genootschap) de nieuwe Groot Nieuws Bijbel. De sloop van de Spaarnekerk in volle gang: de spits van de toren wordt naar beneden gehaald. l.n. ten hacken (89) overleden, oud-hoofd van de Aloysius- school te Overveen. 10 Twee Haarlemse vrouwen honderd jaar: m. jongewaard-in T HOUT en H. SCHIPPER-REMMÉ. 14 De bewoners van de Harmenjanswijk blokkeren de Prin- senbrug als protest tegen de gemeentelijke bezuinigingen. 15 dr. p. dix, bedrijfspsycholoog van de gemeente Haarlem, met pensioen. Hij werd Officier in de Orde van Oranje Nassau. 16 ds. a. van der dussen, uit Hardinxveld-Giessendam, predi kant bij de Nederlandse Gereformeerde Kerken te Haar lem. 17 Mevrouw a.e. (noor) prins onderscheiden met het verzets- herdenkingskruis, opgespeld door burgemeester ree horst. 18 De heer j. woltjer, directeur van het Gewestelijk Arbeids Bureau gaat met pensioen. Hij wordt Officier in de Orde van Oranje Nassau. Zijn opvolger is de heer g a. bakker. 19 Graveeractie in Haarlem: fietsers kunnen hun rijwiel laten merken tegen diefstal. a. koster (81) overleden, penningmeester van de Neder landse Vereniging 'Ouders van Emigranten'. 21 Burgemeester Reehorst 60 jaar. 24 De bloemenmeisjes presenteren zich weer in Haarlem. hans vos (CDA) trekt zich om persoonlijke redenen terug uit de Haarlemse gemeenteraad. Hij wordt opgevolgd door de heerc. hogenbirk. 26 De afdeling Haarlem van de KNVB neemt afscheid van haar administrateur w. roosen (oud-speler van Haarlem en van het Nederlands elftal). 29 leo de winter (66) overleden, kunstschilder. 30 Bij de wijding van de H. Oliën in de kathedrale basiliek opent bisschop th. zwartkruis het Heilig Jaar voor zijn bisdom. Koningin Beatrix bezoekt Haarlem en neemt onder andere een kijkje in de oude Amsterdamse Buurt, de Grote Kerk en het Rozenprieel. Zij onthult daar het door mari andriessen gemaakte beeldje Tante jans, destijds een bekende figuur in het Rozenprieel. 157

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 159