aPr'l 2 F.j. ciNQUALBRE (77) overleden, architect. 6 De heer w. de kleermaker geïnstalleerd als raadslid voorde PPR. De gemeenteraad van Haarlem gaat akkoord met een ge meenschappelijke regeling voor een nieuw waterleiding bedrijf in Zuid-Kennemerland. Leden van het Jongeren Werklozen Comité proberen een gratis maaltijd te krijgen in de personeelskantine in het stadhuis. De actie is een protest tegen de korting van de uitkeringen aan jongeren. 9 Ter gelegenheid van haar nieuwe behuizing houdt de Haarlemse afdeling van de Algemene Nederlandse Invali den Bond open huis in 'De Pauw' aan de Kromhoutlaan. Met de gebruikelijke feestelijkheden wordt een gedeelte van de gerestaureerde Oude St. Bavo-kerk opengesteld. 10 De Schola Cantorum in de St. Joseph-kerk aan de Jans straat viert haar vijftigjarig bestaan. 11 Op het landgoed Belvédère te Overveen starten de opna men voor de Nederlandse film Anna. 13 r. kalff (62) overleden, internist, begeleider trombose- dienst Rode Kruis Haarlem. 14 Een groep van twintig predikanten, pastores en pastorale werkers spreekt zich uit tegen plaatsing van kruisraketten in ons land. 15 De heer f. wisse, economisch-directeur van het Diacones- senhuis, treedt vervroegd uit. Hij wordt opgevolgd door de heer h.j. van alphen. De Oranje Kleuterschool aan de Leidsestraat bestaat hon derd jaar. Het familiehotel Beatrix aan de Zijlweg sluit. De heer a. haay neemt afscheid als bestuurder van de Abva. 16 corrie ten boom (93) overleden, schrijfster en evangeliste. Vooral bekend door haar boek 'De Schuilplaats', dat herin nert aan de hulp aan joden en andere vervolgden in het huis van horlogerie Ten Boom aan de Barteljorisstraat. Rumoerige voetbalsupporters van AZ'67 zetten de binnen stad van Haarlem op stelten. Veel overlast voor winkeliers en winkelend publiek. Een delegatie van Haarlem Boekenstad gaat in Mainz op bezoek, de stad van Gutenberg. 17 mr. B.w. stomps (85), een van de voormannen in het verzet tijdens de Duitse bezetting en advocaat te Haarlem, overle den. 18 De eerste wijkteams (20 man) van de politie aan de slag; er zijn posten in Schalkwijk en Oud Oost. 20 Koningin Beatrix laat zich in Haarlem nader informeren over het werk van de rechterlijke macht. 158

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 160