21 Het Rozenprieel heeft een Ben Neyndorffplein. Het plein draagt de naam van een ambtenaar, die zich verzette tegen kaalslag van de wijk en zich sterk maakte voor renovatie. 22 Koningin Beatrix bezoekt tien gemeenten in de Bollen streek. De gemeente Haarlem start een werkervaringsproject: driehonderd werkloze jongeren beneden 23 jaar wil men werkervaring op laten doen binnen het gemeentelijke ap paraat. 23 Het bloemencorso trekt van Haarlem naar Noordwijk. De heer e. koning trekt zich terug uit de hoofdredactie van het Haarlems Dagblad/IJmuider Courant/Beverwijkse Courant. 26 De Chr. Techn. School aan de Floris van Adrichemlaan behaalt de titel 'veiligste school van Nederland'. 27 De gemeenteraad kiest een emancipatjecommissie, be staande uit drie raadsleden en vijf burgerleden. 3 Wegens bezuinigingen op het ministerie van defensie zal rond de jaarwisseling het Protestants Militair Tehuis* aan de Jansweg moeten sluiten. th. BULSMA, beheerder van het St. Barbara-kerkhof aan de Schoterweg, onderscheiden met het gouden pauselijk ere kruis Pro Ecclesia et Pontifice. Mevrouw a. west (85), een vooraanstaand oud-wijkver pleegster van het Witte Kruis, overleden. 6 De politierechter veroordeelt de man, die in mei 1982 het beeld ter nagedachtenis van Hannie Schaft in het Kenau park heeft beklad, tot een geldboete. 8 Tijdens een dienst in de Oude St. Bavo-Kerk wordt het orgel weer bespeeld. Wegens restauratie van de kerk was het drie jaar buiten werking geweest. 10 Vandalen roven bij het verzetsmonument aan de Wester gracht een krans, welke in de Leidsevaart wordt terugge vonden. jan p. strijbos (92), bekend expert op het gebied van flora en fauna, vooral vogels, overleden. 11 De gemeente wil woningen bouwen op de grond van de Maria-Mavo aan de Koningstraat, wanneer deze school na de zomervakantie verhuist naar het gebouw van de There- sia-Mavo aan de Kleine Houtweg. 12 l. DE HAAN en s. KLAPMEiJER, hoofdverpleegkundigen, onder scheiden met de ere-medaille in goud Oranje Nassau bij hun afscheid van het Elisabeth's Gasthuis. 17 george rosenmöller neemt afscheid als voorzitter van de ondernemersvereniging City Haarlem en wordt opgevolgd door TON VAN lERSCHOT. 159

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 161