De bioloog dr. j.m. van der meer ontvangt in het Teylers Museum de gouden erepenning van Teylers Tweede Ge nootschap voor zijn onderzoek van het erwtenkevertje. 19 Er is een werkcomité gevormd, dat gelden gaat inzamelen tot behoud van de Haarlemse hofjes. De actie start onder de titel 'Redt de Haarlemse Hofjes' in de refter van het stadhuis. 20 De eerste paal gaat de grond in voor De Brink, het dagver blijf voor volwassen geestelijk gehandicapten aan de Jan Gijzenkade. 23 Op de heide nabij Kootwijk wordt het stoffelijk overschot gevonden van de reeds twee maanden vermiste h.w.g. stöfsel (53), directeur van het psychiatrisch ziekenhuis Vogelenzang. Op de Chelsea Flower Show, de grootste tuinbouwten toonstelling ter wereld, wordt de Iris Hoogiana met een certificaat eerste klasse bekroond. Deze iris met grote blauwe bloemen werd in 1913 door de Haarlemse kweker wijlen de heer j.m.c. hoog geïmporteerd uitTurkestan, waar zij in het wild groeit. 24 De Daaf Gelukschool aan de Nijhofflaan, school voor kin deren met leer- en opvoedingsmoeilijkheden, officieel ge opend. jan de bruin, oud-raadslid en -wethouder, wordt voorzitter van het regentencollege van het Elisabeth's Gasthuis. 27 In de zuidgevel van de Oude St. Bavo-kerk wordt een nieuw Bavobeeld geplaatst, gemaakt door anneke hofte. 29 jac. zeegers neemt na 35 jaar in de Elimkapel afscheid als voorganger van de Pinkstergemeente. 30 De jaarlijkse avondvierdaagse van de Wandelcommissie Haarlem gaat voor de veertigste keer van start. 2 Wethouder loeki van balen legt de eerste steen voor de basisschool Zuidwester aan de Ohmstraat. 3 Burgemeester j. reehorst reikt in de Gravenzaal de Lau rens Jansz. Costerprijs uit aan de grafische ontwerper huib VAN KRIMPEN. 7 Haarlem en Nemiog (bouwonderneming van de N.S.) heb ben besprekingen gevoerd over de nieuwbouwplannen aan het Kennemerplein. 'n Café, rijwielhandel en enkele aanpalende huizen zouden moeten plaats maken voor be perkte hotelaccommodatie, appartementen en vergader ruimte. 8 De gemeenteraad van Haarlem gaat akkoord met een voor stel van B en W om de schadevergoeding van de oude ijsbaan te gebruiken voor nieuwbouw. Hetgeen Haarlem weer uitzicht geeft op een ijsbaan.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 162