De gemeenteraad stelt ƒ4.703.000,- beschikbaar om het Reinaldapark naar de oorspronkelijke plannen te vol tooien. 11 De Lieven de Key/Krelageschool voor individueel lager beroepsonderwijs aan de Korte Verspronckweg viert het zilveren bestaansfeest. 16 Tekenaar anton pieck onthult zijn eigen borstbeeld, ge maakt door kees verkade, bij het Nachtegalenplantsoen in Overveen. Krakers die in tenten hun domicilie hebben gevonden in de Haarlemmerhout, worden verwijderd. Volgens gedeputeerde korver hebben 'defensie' en 'volks gezondheid' overeenstemming bereikt over de plannen om het Marinehospitaal te sluiten. Op de Grote Markt wordt voor het eerst, onder grote be langstelling en met groot succes, het Grote Markt Festival gehouden. dr. p. van paassen (86), oud-geneesheer-directeur van het Diaconessenhuis, overleden. 17 De NVSH viert het tienjarig bestaan van haar informatie centrum in de Ripperdastraat. 20 a. timmerman (58), voorzitter van Rehoboth, overleden. 1 Tijdens een persconferentie deelt staatssecretaris hoek- sema van Defensie mee, dat het Marinehospitaal over vijf jaar zal worden gesloten. 3 In de kathedrale basiliek wordt een herdenkingsdienst ge houden ter ere van dr. a.i.m. kat, oprichter van de Haarlemse koorschool, die 25 jaar geleden is overleden. 4 Vanaf heden luiden de klokken van de Paterskerk aan de Nieuwe Groenmarkt iedere eerste maandag van de maand om twaalf uur, bij de controle van de luchtalarmsirenes. Daarmee wil deze kerkgemeenschap duidelijk maken, dat zij zich blijft inspannen voor de vrede en de ontwapening. Het Jongeren Werklozen Comité biedt bij de Gemeentelij ke Sociale Dienst een rapport aan met kritiek op het ge meentelijke werkervaringsproject. 5 Krakers bezetten het onlangs vrijgekomen pand van Hotel Beatrix aan de Zijlweg. De Haarlemse architect g. kneppers heeft een ontwerp gemaakt voor de bouw van onder meer 34 drie-kamerap- partementen op de hoek van de Rijksstraatweg en de Eem- straat. Voor deze bouw moet het vroegere poststation Schoten afgebroken worden. De Haarlemse ontwerp-begroting voor 1984 is verschenen. Daaruit blijkt, dat er voor 5,2 miljoen gulden bezuinigd 161

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 163