- 162 moet worden. Er zal een aantal arbeidsplaatsen moeten verdwijnen. 6 Tijdens de voorgaande nacht hebben vandalen drie hoof den afgeslagen van beelden van het Hildebrand-monu- ment in de Haarlemmerhout. Het betreft de hoofden van suzette noiret, Grootmoeder kegge en van der hoogen. Het hoofd van suzette is teruggevonden. De wethouders van schooten (cultuur) en kraak (monumentenzorg) geven op dracht de acht beelden van de fonteinrand weg te halen. 7 Uit een geheime nota van de Werkgroep Bestrijding Van dalisme blijkt, dat vandalen in 1982 voor 943.000,-scha de hebben aangericht. De helft van dat bedrag betreft scholen. Het Kennemer Lyceum neemt afscheid van conrector drs. R E. PADT. 11 Ing. h. sleeboom (64), adjunct-directeur middelbare school voor scheepswerktuigbouwkundigen, overleden. 12 Het Haarlemse Orgelfestival wordt weer in Haarlem gehou den, omdat de Oude St. Bavo-kerk gedeeltelijk heropend is. Leden van de actiegroep tegen lange isoleringen in psy chiatrische ziekenhuizen bivakkeren in het Kenaupark. En kelen hebben zich aan elkaar vastgeketend en aan het hek van het kantoor van de provinciale geneeskundige inspec teur. Ze eisen, dat de inspecteur een verklaring tekent, waarin hij zich afzet tegen langdurige isoleringen. B&W hebben besloten opdracht te geven tot herstel van de drie onthoofde beelden van het Hildebrand-monument. Ook wil men kopieën laten maken van de beelden om die in de Hout te plaatsen. Voor de originelen is nog geen plek gevonden. 14 Burgemeester reehorst is voor een tweede ambtsperiode van zes jaar herbenoemd. Het landgoed Belvédère in Overveen door brand verwoest. 15 De actie in het Kenaupark wordt gestaakt. In een landelijke werkgroep zal gepraat worden over beperkingen van isole ringen in provinciale ziekenhuizen. Harald Feller (West-Duitsland) wint het orgelimprovisatie concours. Drs. n.m. japikse (75), oud-gemeentearchivaris van Haar lem, overleden. 23 Mr. h m. van fenema (81), oud-burgemeester van Zandvoort, overleden. augustus 3 Ir. s. van staveren (67), oud-directeur van baggermaat- schappij Breejenbout B.V. te Overveen, overleden. 8 Bij vonnis in kort geding moeten de krakers van Linnaeus-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 164