163 laan 1 het pand verlaten. De gemeente wil het pand verbou wen tot kleine appartementen. 11 Protestmars in Haarlem tegen regime in Turkije. De raadscommissie voor ruimtelijke ordening gaat ak koord met een voorstel om de voormalige Sint Michaël- school aan de Tugelastraat om te bouwen tot achttien appartementen voor kleine huishoudens. 15 De Bond zonder Naam verhuist vanuit Haarlem/Bloemen- daal naar Voorschoten. 18 De eerste steen wordt gelegd voor het nieuwe bejaarden tehuis De Blinkert. De politie rolt in Schalkwijk twee jeugdbenden op. 24 A. de vries (54), penningmeester Scouting Haarlem, over leden. pieter elbers (CPN) neemt afscheid van de gemeenteraad te Haarlem. 25 De Bavoschool aan de Westergracht wordt afgebroken om plaats te maken voor nieuwbouw. Vanuit die school werd de aanslag gepleegd, 25 oktober 1944, op een duitsge- zinde politieman. Als represaille werd toen een aantal wil lekeurige mensen gefusilleerd en werden twee huizen aan de Westergracht in brand gestoken. 27 Het NCRV-Kerkepad leidt naar Haarlem, waar de Waalse-, Bakenesser- en Nieuwe Kerk op het programma staan, alsmede de Oude en Nieuwe Sint Bavo. Tienduizend men sen zijn op pad gegaan. n september 1 De eerste bewoners nemen hun intrek in het nieuwe Evan- k gelisch-Lutherse Bejaardentehuis 'Vitae Vesper' op de hoek van de Wagenweg en het Westerhoutpark. e 2 De heer a. mulder, directeur van het P.E.N., wordt bij zijn afscheid officier Oranje Nassau. 3 Open dag in het gemeentelijk concertgebouw trekt bijna e vijftienhonderd bezoekers. De parochie van de HH. Petrus en Paulus in Oud-Schoten viert het zilveren bestaan van haar kerk. !- Opnieuw Kerkepad in Haarlem: 6.000 'kerkgangers'. 4 De Haarlemse doopsgezinden vieren het tweehonderd-ja rig bestaan van de Vereenigde Doopsgezinde Gemeente en het driehonderd-jarig bestaan van het kerkgebouw aan t, de Frankestraat/Grote Houtstraat. 8 Minister brinkman opent het rijksarchief aan de Kleine Houtweg. Bibliotheekpersoneel uit Haarlem, Heemstede, Beverwijk en Velsen maakt van de gelegenheid gebruik om te protesteren tegen de bezuinigingen in het bibliotheek wezen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 165