Een controleactie leidt tot de opsporing van drieduizend honden, waar geen belasting voor wordt betaald. Dat bete kent een bedrag van 255.000,-. Het kraakpand Zijlstraat 56 wordt in alle rust ontruimd. 10 De sociëteit Allegro voor alleenstaanden en andere be langhebbenden geopend aan de Nieuwe Groenmarkt. Opening van het Buurtcentrum Noord aan de Muiderslot- weg. 11 De heer w. blankevoort (73), directeur van de N.V. Hol- landsch Brabantsche Mij. voor onroerende goederen, overleden. 12 ds. j.p. jacobszoon (58) van de Vereenigde Doopsgezinde Gemeente te Haarlem, overleden. 14 j.g. schöller (66), tandarts en zeer actief in de sportwereld, vooral in volleybalkringen, overleden. 19 s.J. warmer (53), voorzitter van de Stichting Winkelcentrum Cronjé, overleden. 21 Nederlandse en Vlaamse bisschoppen bijeen bij bisschop zwartkruis in diens huis aan de Nieuwe Gracht. School voor praktische vorming geopend in de vroegere St. Jozefschool aan de Nicolaas van der Laanstraat. Het fonds 'Redt de Haarlemse hofjes' brengt een legpuzzel in de verkoop, die het Bakenesserhofje naar een schilderij van Wijbrand Hendriks (1744-1831) voorstelt. Burgemees ter reehorst neemt het eerste exemplaar in ontvangst. 23 De nieuwbouw van het Verpleeghuis Zuiderhout wordt ge opend. 24 De laatste trein rijdt tussen Haarlem en IJmuiden vice ver sa, getooid met een grafkrans. 27 j.a. van breuelen is vijftig jaar lid van de sportvereniging Onze Gezellen. Hij wordt onderscheiden met de gouden speld van de Nederlandse Katholieke Sportbond. 29 De politie doet een inval in een pand waar heroïne wordt verhandeld. Er worden 29 personen aangehouden. 30 h. stoffels gaat met vervroegd pensioen en neemt af scheid van de St. Jozefschool voor moeilijk lerende kinde ren. 1 Tijdens de achtste Bavo-dag in de Oude St. Bavo-kerk onthult oud-minister gardeniers de twee teruggevonden en dank zij de Vriendenkring gerestaureerde wapenbor den plus twaalf kwartierwapentjes van de familie De Raedt. De wijkraad Stationsbuurt wordt bij gebrek aan belangstel ling opgeheven. 2 han creemers (62), oud-voorzitter van de wijkraad Slacht- huisbuurt, overleden. 164

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 166