165 w.A.A.M van den born (76), oud-inspecteur der rijksrecher che, overleden. 5 Ir. w.h. van marle (78), oud-directeur van het Provinciaal Waterleidingbedrijf te Bloemendaal, overleden. 6 Het Haarlemse Bodaertcentrum aan het Wilsonsplein viert zijn tachtigjarig bestaan met een open dag. 7 Plannen worden openbaar gemaakt betreffende de reno vatie van het Houtplein, waarbij onder meer het blok hui zen en winkelpanden op de hoek van de Baan en Houtplein zal moeten verdwijnen. De uit Haarlem afkomstige schrijver harry mulisch krijgt in de Gravenzaal van het stadhuis het 200.000-ste exemplaar van zijn roman 'De aanslag' aangeboden. Zuster goverdina m.j. WEBER (63), oud-directrice van de St. Antonius-Mavo te Heemstede, overleden. 8 Het nieuwe complex van 'De Brug' aan de Oudeweg ge opend. 10 Het boek 'Sterck en weldoortimmert' verschijnt ter gele genheid van het zilveren jubileum van Monumentenzorg. Het eerste exemplaar wordt burgemeester reehorst over handigd. Ter gelegenheid van de verschijning van het boek wordt in het gemeentearchief een overzichtstentoonstel ling gehouden onder de titel 'Een kwart eeuw restaureren in Haarlem'. mr. o.p.f.m cremers (79), oud-burgemeester van Haarlem, te Vilsteren (Ov.) overleden. 13 De Sint Bernadette-kleuterschool aan de Timorstraat viert haar vijftigjarig bestaan. Het Mendelcollege viert zijn zesde lustrum onder meer met een voorstelling van Romulus en Remus van Friedrich Dür- rematt. 15 De kunstijsbaan aan de Westelijke Randweg wordt weer in gebruik genomen. De 70-jarige baszanger guus hoekman in Bloemendaal Rid der Oranje Nassau. 17 Bewoners van de Weversstraat in het Rozenprieel breken hun straat op als protest tegen de verkeersoverlast en wegens het feit, dat een plan om het sluipverkeer tegen te gaan door de gemeente is afgekeurd. 18 ALBERT welling (60), oud-hoofdredacteur van de Nieuwe Haarlemsche Courant en van de Katholieke Illustratie, te Bloemendaal overleden. Met een tentoonstelling in het Broederhuis aan het Nagt- zaamplein start de Stichting Haarlem tegen Fascisme en Discriminatie haar activiteiten. 19 Ir. j.g. michaël (91), oud-leraar van de Lorentz Scholenge meenschap overleden.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 167