167 het opendraaien van (brand)kranen. Ook tal van andere vernielingen worden aangericht. De Diocesane Pastorale Raad in het bisdom Haarlem spreekt zich uit voor een constructieve samenwerking met de nieuwe bisschoppen bomers en lescrauwaet. De Raad houdt vast aan het beleid van bisschop Zwartkruis onder het motto Samen Kerk. JAN PIET m. melissen (28), makelaar, overleden. De organist albert de klerk krijgt de Jos de Klerk-prijs uitgereikt. 3 Wethouder loeki van balen opent de nieuwe Europaschool aan de Duitslandlaan. Blijkens de nota Herbezinning Woningbouw kan de ge meente Haarlem tot 1990 nog minstens zesduizend wonin gen bouwen in de bebouwde kom. a. VAN driel (69) overleden, penningmeester van de Alge mene Nederlandse Invaliden Bond (ANIB), afdeling Haar lem. 4 Wethouder a. kraak opent in de Vishal de tentoonstelling 'Kinderboek toen en nu'. 5 Uit de cijfers van 1982 blijkt, dat Haarlem steeds verder vergrijst en dat er meer gebouwd zal moeten worden om de uittocht van jonge gezinnen te stoppen. Het Lorentzlyceum krijgt in Amersfoort de schoolpersprijs voor de schoolkrant Lorentzkoop (themanummer over het openbaar vervoer in Haarlem). 7 Haarlemse ambtenaren delen bloemen uit in bejaardente huizen, omdat vaak de ouderen de dupe (kunnen) zijn van protestacties. 8 Makelaar w. bos (60) overleden. 9 Werknemers in de gezondheidszorg protesteren op het Vlooienveld tegen de bezuinigingsmaatregelen van de re gering. 10 Burgemeester j. reehorst krijgt de eerste aflevering uitge reikt van de dertiendelige serie 'Ach lieve tijd' over 750 jaar Haarlem en de Haarlemmers. 11 Staatssecretaris koning ('financiën') verricht de officiële opening van het nieuwe gebouw van de Fiscale Inlichtin gen en Opsporingsdienst, FIOD. Commissaris der Koningin drs. R. de wit opent in de Refter van het Haarlemse stadhuis de expositie 170 jaar Noord hollands Philharmonisch Orkest. 12 B.J. thijssen (81) overleden, oud-gemeentesecretaris te Haarlem. 14 De 'Vereenigde Huiseigenaren voor Haarlem en omgeving' viert het 75-jarig bestaan.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 169