168 17 Boze Haarlemmers blokkeren het gebouw van de FNV aan de Kruisweg met afval. Ruiten worden ingegooid en muren besmeurd. Het betreft een protest tegen de overlast door de stakingen. 18 Wethouder lenie van son opent het nieuwe gebouw van het Evangelisch-Luthers Bejaardentehuis Vesper Vitae aan het Westerhoutpark. 22 Burgemeester reehorst installeert de wijkraad van Molen wijk. tjaard w.r. de haan (66) overleden, publicist en oud-leraar van het Lorentzlyceum. 23 In het provinciehuis worden uit de nalatenschap van de Haarlemse muziekhandelaar en amateur-smalfilmer Ho- genbijl voor het eerst de twee naar hem genoemde prijzen uitgereikt. De commissaris der Koningin r. de wit overhan digt ze aan de musicus willem noske en de amateurfilmers, het echtpaar ed en vera tietjens. 24 Bij opgravingen aan de Raamsteeg wordt een gaaf skelet (ca. 1600-1700) van een koe gevonden, benevens andere, archeologisch interessante voorwerpen. p. speelman, 25 jaar conciërge bij twee Haarlemse scholen, en 35 jaar lid (tevens oprichter) van de Chr. Sportvereni ging 'De Gazellen' onderscheiden met de zilveren ereme daille van Oranje Nassau. 27 De parochie van de H.H. Elisabeth en Barbara viert het 75-jarig bestaan van haar zangkoor. 28 Wegens een (onterechte) bommelding is het verkeer op de Schoterweg bijna een uur gestremd. 29 De sloop wordt ingezet van de Julianakerk aan de Kloos terstraat. Er zullen ter plekke veertien wooneenheden worden gebouwd. 30 De gemeenteraad gaat ermee akkoord, dat de beelden van het Hildebrand-monument worden overgedragen aan het Rijk. Het Rijk bezorgt Haarlem een kopie van de groep. december 3 jaapbuijs (80), oud-hoofd van de Hartenlustschool te Bloe- mendaal en bekend van verscheidene radioprogramma's, overleden. 5 PETER lohr (50) overleden, sedert 1965 directeur van de stadsschouwburg. 6 Een binnenvaartuig uit Lobith loopt vast bij de Catharijne- brug. Het verkeer wordt anderhalf uur opgehouden en omgeleid. mr. j.g. BETTiNK (76), advocaat te Haarlem, overleden. Ex- gemeenteraadslid en oud-lid van Provinciale Staten van Noord-Holland. 11 c.p.j. van der peet, antiquair, overleden.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 170