169 14 Enkele tientallen Haarlemse kunstenaars bezetten het Frans Halsmuseum uit protest tegen de bezuinigingsmaat regelen van de regering. 16 Wethouder loeki van balen opent de volledig verbouwde basisschool De Schoterkring aan de Gijsbrecht van Aem- stelstraat. 18 Het gerestaureerde De Koff-orgel in de Wilhelminakerk aan de Ged. Oude Gracht, afkomstig uit Rotterdam, wordt in gebruik genomen. 19 Bij een brand in een loods aan de H. Figeeweg komen twee paarden en een koe om. 22 De bezetting van het Frans Halsmuseum opgeheven. 23 De Maria-Mavo aan de Koningstraat verhuist naar de Klei ne Houtweg en neemt haar intrek in het gebouw van de Theresia-Mavo, die inmiddels naar Schalkwijk is vertrok ken. 25 p.h. schröder (83) overleden, publicist en oud-leraar van de Stedelijke HBS-B aan de Zijlvest. 26 joop voogd (67) overleden, oud-gemeenteraadslid en oud lid van de Tweede Kamer. j e. van epen (78) overleden, oud-directeur van de Stichting Christelijk Maatschappelijk Werk en algemeen secretaris van de Hervormde Diaconie. 29 In haar auto wordt een taxi-chauffeuse in de Linnaeuslaan door een passagier met een mes gestoken en met een sjaal bijna gewurgd. j a. woudenberg (82) overleden, voorheen ontvanger van 's Rijks Belastingen en oud-kantonrechter plv. 30 Volgens een door Openbare Werken opgestelde lijst heb ben vernielingen aan scholen dit jaar de gemeente Haar lem een schade opgeleverd van ongeveer een half miljoen gulden. 31 b. lindeboom (70) overleden, rustend kinderarts.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 171