NECROLOGIEËN 30 juli 1910 30 januari 1983 Vrijwel op de dag af, dat hij 121/2 jaar tevoren ons poli tiekorps met functioneel leeftijdsontslag had verlaten, overleed oud-hoofdcommissaris van politie A.L. de Boer. Hoewel het korps in de 121/2 jaar sterk is gewijzigd en verjongd, waardoor vele korpsleden niet het voorrecht hebben gehad onder zijn leiding te werken, werden tal van korpsleden en oud-korpsleden opgeschrikt door het bericht van zijn plotseling overlijden. Maar ook bui ten het korps bij velen van zijn oud-collega's, waaron der hij vele vrienden kende, bracht zijn verscheiden ontsteltenis teweeg. De bijzondere sympathie, die naar de heer De Boer uitging, manifesteerde zich duidelijk in de zeer grote belangstelling bij zijn crematie op 3 febru ari te Driehuis. Honderden vrienden, oud-collega's en bekenden waren daar te zaam om de laatste eer te bewijzen aan een man, wiens leven en ambities zovele jaren met de politie en al wat daarbij hoorde, verweven zijn geweest. De politie was een groot deel van zijn leven. Toen ik enige weken voor zijn overlijden toevallig bij hem thuis kwam, trof ik hem daar aan terwijl hij verdiept was in ons korpsblad Intercom, waardoor hij zich op de hoogte hield van het wel en wee in het korps. Hij praatte ook nog graag over de politie en dan niet in de zin van 'vroeger was het allemaal beter', maar constructief en terzake kundig, want ook via de politie-vakliteratuur hield hij zich op de hoogte van de ontwikkelingen bij de politie. De heer De Boer werd op 30 juli 1910 in Hellevoetsluis geboren, doorliep de HBS te Schiedam, werd in 1929 officier bij het 6e Regiment Infanterie in Breda en volg de van 1931 tot 1933 de opleiding aan de Model Politie Vakschool te Hilversum, waar hij als beste leerling slaagde voor het inspecteursdiploma. In 1934 trad hij als volontair in dienst van het Hilversumse politiekorps, waar hij enige maanden later werd benoemd tot inspec teur-titulair. In 1937 werd hij inspecteur van politie te Hillegom; hij bleef daar tot 1942. In die moeilijke oor logsperiode werd hij geplaatst op het bureau van de Gevolmachtigde voor de Reorganisatie van de Neder landse Politie (het latere Directoraat Generaal van Poli tie) in Den Haag. De reorganisatie vond in 1943 plaats. De politie werd Staatspolitie. Als kapitein der Staats politie werd hij toen overgeplaatst naar het Haarlemse korps, waar zijn kwaliteiten eerst goed tot hun recht zouden komen. In 1947 werd hij hoofdinspecteur, amb- 170 A.L. DE BOER

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 172