tenaar 1 e klas en belast met de functie van hoofd van de Administratieve Dienst en chef Kabinet, een functie die hem op het lijf was geschreven. Zeer bekwaam, met een scherp inzicht, tactvol en met een helder oordeel gaf hij daar de toenmalige hoofd commissaris Fonteijne bijzondere steun bij de leiding van het korps. Hetwasdanooknietverwonderlijkdathij kort daarna al-in 1952-werd benoemd tot commissa ris van politie. In die tijd ook werd hij hoofd van de geüniformeerde politie, een functie, waarin zijn grote kwaliteiten en zijn vermogen tot organiseren leidden tot een groot aantal verbeteringen in werkwijze en organisatie van de dienst. Hij deed dat op zijn eigen wijze, veel tijd inrui mend voor de inbreng van zijn naaste medewerkers. Hij was niet een chef die decreteerde, maar die overlegde. Van tegenspraak genoot hij. Bedachtzaam formuleerde hij dan zijn argumenten. Degelijk, maar ook spiritueel, want geestig was hij. Het kostte hem geen enkele moei te een heel gezelschap te onderhouden met het vertel len van belevenissen en verhalen. Bovenal was hij ech ter een man met leiderskwaliteiten, kwaliteiten die wer den gehonoreerd toen hij in 1960 werd benoemd tot hoofdcommissaris van het Haarlemse politiekorps, een functie, die hij MVz jaar met overgave, inzicht en volle dige inzet heeft verricht. Bij zijn afscheid 12Vi jaar geleden zei de toenmalige hoofdcommissaris: 'Mijnheer De Boer, het Haarlemse korps is, en vele korpsleden persoonlijk zijn u veel dank verschuldigd. Wij zullen u missen'. Dat zullen we nog steeds, want een bijzondere, zeer markante man is van ons heengegaan. Cornelia Arnolda Johanna ten Boom werd in 1892 te Amsterdam geboren aan de Korte Prinsengracht, 'in 15 april 1892 - een huis aan het eind van degracht waarweinig mensen 16 april 1983 kwamen'. Corrie was zes maanden oud, toen zij in het gezinnetje Ten Boom meeverhuisde naar de in 1837 opgerichte horlogezaak aan de Barteljorisstraat, op de hoek van de Schoutensteeg. Haar grootvader Willem had de horlogerie nagelaten aan zijn zoon Casper, de vader van Corrie. Het gezin Ten Boom leidde geen rijk, wel een gelukkig leven in de Béjé (een geliefde afkorting voor Barteljoris straat, letterlijk ook een trefwoord tijdens de bezettings- 171 CORRIE TEN BOOM TH. A.J. BLOM

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 173