volgens was Mr. van Fenema werkzaam in het bedrijfs leven tot hij in 1939 werd gemobiliseerd als 1e luitenant van het regiment artillerie. Nazijn demobilisatie werd hij in 1940 benoemd tot adjunct-directeur van het Rijks bureau voor non-ferro metalen. Na de bevrijding trok hem het openbaar bestuur; hij werd waarnemend bur gemeestervan Woerden en later van Woubrugge; zulks ter voorziening in de lacune in het bestuur van die ge meenten. Was Mr. van Fenema in 1947 in Zandvoort niet opgeval len, dit werd nazijn installatie op 2 februari 1948 anders: hij zou van zich doen spreken, niet alleen in Zandvoort maar ook in de regio Kennemerland en daarbuiten. Zijn ervaring in het bedrijfsleven verloochende zich niet: hij toonde zich een voortvarend bestuurder en een energiek manager. Grote werkkracht, enthousiasme en liefde voor de badplaats gingen gepaard met persoon lijke charme, welsprekendheid, gevoel voor humor en respect voor geestelijke waarden. Deze eigenschappen maakten hem tot een uniek burgemeester. Met nimrper aflatende ijver heeft burgemeester Van Fenema de we deropbouw van de badplaats bevorderd. Zijn ideeën wist hij met verve uiteen te zetten in de gemeenteraad en bij organisaties van het plaatselijke bedrijfsleven. Bij rijks- en provinciale instanties was hij een vasthoudend, niet uit het veld te slaan pleitbezorger voor Zandvoort. Zijn dynamiek was voor een 'gewoon' mens soms moei lijk bij te houden. Zijn streven, zijn visie gestalte te geven, leidde wel eens tot een conflict met de gemeen teraad als die meende dat in de plannen van de burge meester de fantasie een te sterk element vormde. Deze nam dan zonder rancune 'gas terug' maar was aller minst ontmoedigd, want zoals hij in een nieuwjaars rede de raadsleden voorhield - 'iets groots kan alleen worden bereikt indien het schip der gemeente met voor zichtigheid, met nimmer aflatend geduld en vooral met onverwoestbare voltiarding wordt bestuurd Zandvoort beleefde in de periode 1948-1966 een grote bloei. Het aantal inwoners nam toe van 9300 tot ruim 15000. Imposante bouwwerken kwamen tot stand: hotel Bouwes, Badhotel, Bouwes Palace en andere die met talrijke flatgebouwen het geheel verwoeste zeefront van de badplaats bijkans geheel hebben hersteld. Ik zeg 'bijkans'. Immers de ruimte voor de befaamde pierbe- bouwing is nog open: een project dat ondanks enorme inspanning van burgemeester Van Fenema niet gereali seerd werd. 177

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 179