Schrijven, dat kon hij, in een geheel eigen stijl: als hoofdredacteur van het Algemeen Doopsgezind Week blad, als redacteur van de Maandelijkse Mededelingen van de eigen gemeente. Doceren, het is al genoemd, aan die studenten en predikanten, die geen universitai re theologische opleiding hebben gehad, de z.g Twee de Weggers'. Voor hen heeft hij alles betekend. Het werden zijn nieuwe, jonge vrienden. Het werd het hoog tepunt in zijn levensloop, die plotseling een einde nam. Hoe groot de groep van vrienden was, bleek tijdens de rouwdienst, geleid doorzijn vriend Dr. S.L. Verheus, in de doopsgezinde kerk op 16 september. Daarna volgde in een kleine kring van familie en naaste vrienden de begrafenis op het kleine kerkhof van Scharl in het zuid westen van Friesland bij het Rode Klif. In de vroege ochtend van oudejaarsdag 1983 overleed in de Maria Stichting te Haarlem Benjamin Willem Lin deboom, die reeds tijdens zijn leven legendarische be kendheid genoot als kinderarts en kindervriend, niet alleen in de regio Zuid-Kennemerland, waar hij vrijwel z'n leven lang heeft gepraktizeerd, maar ook tot ver daarbuiten. De laatste dagen was hij, op zijn uitdrukkelijk verzoek, alleen omringd door zijn vriendin en zijn kinderen, die hem gezamenlijk op bewonderenswaardige wijze ge holpen hebben de voor hem - gehecht als hij was aan het aardse leven - zo moeizame overgang naar de eeuwigheid te accepteren. Daarvóór had Ben afscheid genomen van zijn vele vrienden op zijn eigen ontroeren de manier, want al was zijn lichaamskracht afgenomen tot het nauwelijks aanvaardbare, zijn geest bleef tot zijn dood even helder en groots als altijd. Ben werd geboren te Amsterdam, doch verhuisde reeds op jeugdige leeftijd naar het Haarlemse, want in de leerlingenregisters van de Christelijke School voor Lager Onderwijs aan de Haarlemse Dreef (Hoofd der school: F. van Woerden) komt zijn naam regelmatig voor. Het gezin Lindeboom woonde toen op Heem steeds grondgebied en wel in de Boschlaan, die vele jaren later-in 1967-Prof. Bronnerlaan zou gaan heten. In 1927 werd dit deel van Heemstede geannexeerd door Haarlem en sindsdien heeft Ben het Haarlemse gebied - op de oorlogstijd na - niet meer verlaten. Het ouderlijk huis op nummer 9 staat er nog in al zijn glorie. De 183 C P. HOEKEMA

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 185