middelbare schooltijd werd doorgebracht op het Chris telijk Lyceum aan de Emmakade, waar rector ir. Van Dorp de scepter zwaaide. Ben heeftin latere geschriften boeiend over zijn jeugd geschreven, over al zijn ge dachten en dagdromen, die hij toen al zo sterk had. Toen ik niet lang na het eindexamen HBS op een mooie vroeg-zomeravond met mijn vader, een self-made man van klasse, door de laan liep, begeleid door het gezang van merels en lijsters, en hij mij voorstelde toch maar 'voor dokter' te gaan studeren, stemde ik met weinig aarzeling toe'. Zo keerde hij terug naar zijn geboorte stad en volgde colleges aan de Gemeentelijke Universi teit, een unieke gebeurtenis in de familie! Na zijn bevor dering tot arts in 1939 ging hij zich geïnspireerd door de bekende Amsterdamse kinderarts prof. Cornelia de Lange - specialiseren in de kindergeneeskunde, een richting binnen de geneeskunde die al geruime tijd een warm plekje in zijn hart had. 'Kinderarts ben ik gewor den door mijn liefde voor kinderen, die ik, merkwaardig genoeg zelf nog een kind, reeds voelde. Als elke liefde kan het de beste gevoelens in je opwekken. Hun arge loosheid en hulpeloosheid doen een beroep op je ver antwoordelijkheidsgevoel en als toegift werken ze vaak op je vriendelijkste lachspieren'. Door de oorlogsomstandigheden gedwongen vond zijn specialisatie aan diverse universiteiten (Amsterdam, Leiden) en in diverse ziekenhuizen (Haarlem, Arnhem) plaats. Na 'de slag om Arnhem', waarbij zijn huis aan de Rijnkade werd gebombardeerd en al zijn bezittingen verloren gingen, was Ben een tijd actief in een zieken huis te Velp, waar geëvacueerde zieke kinderen uit Arn hem werden verpleegd. Zeer typerend voor hem: helpen waar nodig, daarbij niets ontziend en niemand vrezend. Een jaar na zijn kwalificatie als kinderarts in 1945 werd hij vanuit Haarlem, waar hij inmiddels praktizeerde in de nog bestaande fraaie panden aan de Haarlemse Dreef, eerst op nummer 24, later op nummer 16, als reserve officier van gezondheid uitgezonden naar Indonesië. In het Militair Hospitaal in Tjimahi (bij Bandoeng) was hij belast met de bloedtransfusiedienst en de shockbehan deling van de gewonden. Tevens runde hij de kinder afdeling van het hospitaal. In deze tijd werd hij op de meeste realistische wijze geconfronteerd met de gru welen van de pokkenepidemie, die er heerste. Na zijn terugkeer in Nederland (1949) vestigde hij zich wederom in Haarlem als eerste kinderarts met een con sultatieve praktijk, was consulent in het St. Joannes de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 186