levenskunstenaar en levensgenieter. Een geweldig vo gelliefhebber en vogelkenner, die soms in de nachte lijke uren bepaalde plekjes in de omgeving van Haarlem opzocht 'om er de nachtegaal te horen zingen'. Een gevoelsmens met gigantische ups en downs (himmel- hoch jauchzend und zum Tode betrübt), een hartstoch telijk vriend, een strijder, een 'Lion', een humorist met een verfijnde stijl, een clown, een met ontferming bewo gen medemens, een merkwaardige combinatie van een romanticus en een realist en last but not least: een vader en opa van een bijzonder gehalte. Met zijn - in 1975 door de eerste eruptie van de ziekte, die hem fataal zou worden, getekende maar toch zo vredige - gelaat je aankijkend, bleef hij geïnteresseerd in allen die hem dierbaar waren, was altijd present en attent bij blijde en droeve gebeurtenissen in hun leven. De laatste jaren van zijn leven werden overschaduwd door een groot stil verdriet. Toen de zon door dit wol kendek heen begon te breken, was zij reeds onder gaand Maar Ben heeft de warmte ervan zeker ge voeld Haarlem verliest een markant inwoner, die uiteindelijk via de Beelslaan zijn rust vond in het hart van de stad: de Parklaan. Zijn grootheid was omgekeerd evenredig aan zijn gestalte. Op de laatste dag van het jaar overleed de man, die ons zijn lijfspreuk nalaat: 'Liefde overwint alles'. Zelf kreeg hij nog net op tijd gelijk! 28 april 1933- 5 december 1983 186 Na een langdurig ziekbed overleed in de vroege morgen van 5 december 1983 mr. Christiaan Pieter Lohr, direc teur van de stichting Stadsschouwburg en Concertge bouw Haarlem. Hij werd in oktober 1965 door de raad benoemd en ging na overdracht van de exploitatie aan de in 1966 opgerichte stichting over in dienst van die stichting. Het was een voor velen merkwaardige benoe ming. Hij kwam niet alleen op het laatste moment, toen de sollicitatieprocedure bijna rond was, op aanbeveling van Jan Kassies binnen, maar hij had ook geen enkele ervaring met het beheer van een schouwburg en was, 32 jaar oud, net afgestudeerd in de rechten. Maar hij had wel goede ideeën over een artistiek beleid en had erva ring met cabaret. Tijdens zijn studietijd speelde hij in het Amsterdams Studentencabaret, alsmede in het Leidsepleincabaret van Jaap van de Merwe en was H.H. WARMINK PETER LOHR

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 188