14 augustus 1902- 12 november 1983 Van 1951 tot 1968 nam de heerThijssen in het gemeen telijke apparaat te Haarlem een zeer centrale plaats in. Dat stellig niet alleen wegens de spil-functies (ontvan ger, hoofd afdeling financiën, directeur Incassodienst, gemeentesecretaris), die hij vervulde in het bestel van onze gemeente. Immers bovenal was hij in alle tussen menselijk gebeuren creatief. Door zeer velen werd hij ervaren als stimulerend c.q. inspirerend; men beleefde hem als bewonderenswaardig terwijl zijn wijde visie alom, ook landelijk, gewaardeerd werd. Zonder enige overdrijving kan de heer Thijssen de meest markante, veelzijdige en bekwame ambtenaar van de gemeente Haarlem na de vijftiger jaren worden genoemd. Voortvarend, steeds geïnteresseerd en in het bezit van uitmuntende omgangskwaliteiten benevens persoonlijk formaat, was hij een lichtend voorbeeld voor zijn medewerkers en vormde hij inderdaad 'school': de school Thijssen leverde tal van prominente ambtenaren af. Hoezeer zijn medewerkers hem waar deerden bleek zonneklaar uit het feit dat hem in 1972 een 'liber amicorum' (het boek is getiteld 'In gesprek met de Overheid') werd aangeboden dat door hen tot stand kwam. Naar ik meen, was de heer Thijssen de eerste gemeenteambtenaar in den lande die een derge lijke eer te beurt viel. Onze voormalige burgemeester Cremers presideerde dat feestelijk gebeuren briljant, een festijn dat zich te Ootmarsum voltrok en even onvergetelijk als ontroe rend genoemd mag worden. Sinds 1971 in Ootmarsum woonachtig, behield de heerThijssen overigens inten sief contact met zijn collegae, medewerkers etc. Het wel en wee van Haarlem, in het bijzonder de regionale ont wikkelingen en de ambtelijke vorming, hield zijn be langstelling zodat hij, te zamen met zijn lieve vrouw, voor ons een uitermate gezellig en levendig gastheer bleef. In het voorwoord van ons eerder genoemde boek schreven wij: 'Achting is het gevoelen dat, gewekt door een opmerkelijk voorbeeld, aanspoort tot zelfverwerke lijking en méér-waarde'. Nu, na zijn verscheiden, be leven wij dat gevoelen sterker dan ooit. Heel vredig rust de heerThijssen dan ook in de hoofden en harten van zijn vele vrienden, leerlingen en collegae. 193 B.J. THIJSSEN DR. P.G. DIX

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 195