DeRoomoienin 1757, Wanneer het daarbij was gebleven, zou het allemaal tekening van c. van Noorde ternauwernood de moeite waard zijn geweest dit nog (foto gemeentearchief eens 0p te (ia|en Onder alle jonge troepen, die voor het Haarlem). eerst in het vuur komen, zijn mannen te vinden die in paniek raken. Maar in dit geval waren er onder de Bata ven elementen die op hun eigen voordeel uitwaren en in een leger in gevecht is het niet zo moeilijk zich van goederen meester te maken. De 11e deelde Westerhout mee, dat bij Bonekamp in de Korte Lakenstraat twee wagens werden ontladen. De goederen waren van veel waarde. Wat moest hij ermee doen? De commissie voor de garnizoenszaken besloot een en ander tijdelijk in de conciergerie op te slaan. En dat was niet het enige. Zo deelde Westerhout ook mee in de Roo- of Rodemolen aan de Zomervaart de krijgskas van het derde eskadron van het lie Regiment Bataafse Cavalerie te hebben ont dekt, verder een kist, welke aan de luitenant-kolonel Van der Bruggen toebehoorde en ook nog een aantal goederen, welke waarschijnlijk door voortvluchtige sol daten uit het leger waren gestolen, zoals dekens, za dels, enz., waarvan hij een inventarisatie zou opstellen. Ook de kapitein van piquet Malefijt meldde dat in de Lange Molensteeg dekens werden verkocht. De kapi tein werd verzocht enige manschappen ter beschikking van de onderschout te stellen, zodat deze een nader onderzoek kon instellen. Nog onaangenamere gebeurtenissen vielen verschil lende burgers ten deel. Zo moest de Municipaliteitop27 68

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 70