Het aantal leden van onze vereniging bedroeg op 31 december 1983 1302. Op de Algemene Ledenvergadering, die op 13 juni in de Hervormde kerk te Spaarndam werd gehouden, trad mevrouw C. Lagas af als bestuurslid en secretaris. Zij werd opgevolgd door mevrouw M.H.G.B. Temminck- van Dijkhuizen die het secretariaat reeds een half jaar had waargenomen. Op dezelfde vergadering werden de heren mr. E. Ebbin- ge en drs. J.M. Poldermans tot nieuwe bestuursleden benoemd. De heren dr. P. Bie^boeren H.B.E. Warnaars aanvaardden hun herbenoeming tot bestuurslid. Subsidie Ook dit jaar mocht onze vereniging van de gemeente Haarlem een subsidie ontvangen, te weten 3.680,-. Daarentegen deelde de gemeente mede dat zij in het kader van de bezuinigingen een einde wilde maken aan de jaarlijkse afname van 500 Jaarboeken. Deze werden door de gemeente verspreid onder scholen en relaties. Jaarprogramma Op 12 januari hield mevrouwdr. F.W.J. Koorn een lezing over de begijnhoven in de middeleeuwen. 14 Februari sprak de stadsarcheoloog van Haarlem, drs. J.M. Poldermans, over stadskernonderzoek in het alge meen en in Haarlem in het bijzonder. Het gereedkomen van de restauratie van het eerste ge deelte van de Grote of Sint Bavokerk werd in samen werking met de vereniging 'Vrienden van de Grote Kerk' aanleiding tot het houden van drie lezingen. Op 15 maart sprak mr. H.E. Phaff over de aanrakings punten die van oudsher tussen de Grote Kerk en de stad bestaan hebben. 25 april lichtte de heer P. Jongens in een lezing de relatie toe tussen de Grote Kerk en de Haarlemse hofjes. Op 11 mei hield de heer dr. P. Biesboer een voordracht over de Grote Kerk op 17e-eeuwse tekeningen en schil derijen. Dank zij een nauwe samenwerking tussen het Gemeen tearchief, het Frans Halsmuseum, de Historische Werk groep Haerlem en een groep vrijwilligers werd in het Frans Halsmuseum een tentoonstelling gehouden over Jaarverslag Vereniging 'Haerlem' 1983 Samenstelling bestuur 93

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 95