het onderwerp 'Een kalme omwenteling. Aspecten van de geschiedenis van Haarlem en omstreken 1785-1813'. Op 31 maart lichtten de heren B.C. Sliggers en drs. J.J. Temminck deze tentoonstelling voor onze leden toe. Onze leden hadden op 2 april de gelegenheid om onder leiding van de directeur van het Frans Halsmuseum, de heer D.H. Couvée, op de tentoonstelling te worden rondgeleid. Op 21 mei vond de traditionele luilakwandeling plaats, dit keer in het park rondom de gebouwen van het Pro vinciaal Ziekenhuis te Santpoort. 13 juni hield tijdens de Algemene Ledenvergadering de architect Klaas de Boer een inleiding over de geschie denis van de Spaarndamse kerk en haar recente restau ratie. Op 17 september ging de jaarlijkse excursie naar Broek op Langedijk en het Broeker Veiling Museum aldaar. Daarna werd een bezoek gebracht aan Alkmaar. De excursie werd op 14 september ingeleid door de heer drs. W.A. Fasel, gemeentearchivaris van Alkmaar, die de geschiedenis van Alkmaar voor ons beknopt uiteen zette en met dia's toelichtte. Mede door de zorg van onze zustervereniging Oud Alkmaar, die ons een boot tocht door de grachten aanbood, en van het gemeente bestuur van Alkmaar was de ontvangst bijzonder harte lijk. Naar aanleiding van het verschijnen van het boek 'Sterck en Weldoortimmert' ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van Monumentenzorg Haarlem hielden de heren P. Jongens en drs. J.B. Uittenhout en mevrouw drs. L.S.H. Vroom op 20 oktober lezingen. Op 21 november sprak de heer ds. C.P. Hoekema, eme ritus predikant van de Doopsgezinde gemeente Haar lem, over de jubilea van deze gemeente en haar kerkge bouw. Dit gebeurde in een gezamenlijke bijeenkomst van onze vereniging en de jubilerende gemeente in het kerkgebouw. De heer mr. H.E. Phaff sloot 15 december het jaar af met een lezing over raadhuis-spreuken. Over dit onderwerp had hij zojuist een boek gepubliceerd.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 96