Ten geleide in de bijdragen van dit Jaarboek vindt u vele aspecten van Haarlem en omgeving, van vroeger tot nu. Van het 13e-eeuwse gasthuis op de Botermarkt, waarover het artikel van de heer Speet handelt, tot de moderne golf baan in het recreatieschap Spaarnwoude, waarvan de heer Van Hengel de historische wortels blootlegt. Over een heel andere vorm van ontspanning gaat het artikel van de heer De Boer, namelijk over het amateur toneel in de Franse tijd. Zorgelijke en angstige tijden voor de Haarlemmers en hun stadsbestuur waren de Boterkrijg in 1624 en de mislukte landing van Russen en Engelsen in Noord-Holland in 1799. Hier handelen de bijdragen van respectievelijk de heren Dekker en Van Rappard over. Twee leden verloor de redactie in 1983. De heer Van Wees is om gezondheidsredenen uit de redactie getre den. Het terugtrekken van de gemeentelijke steun aan het Jaarboek betekende dat ook de heer De Jong de redactie verliet. Het betekent tevens dat de kroniek er dit jaar anders uitziet dan u gewend was; de foto's en het traditionele commentaar van de afdeling voorlichting ontbreken. Bijdragen voor het volgend Jaarboek ziet de redactie altijd met veel belangstelling tegemoet. Zij kunnen tot 15 november 1984 worden ingezonden naar de redac tie, p/a gemeentearchief, Jansstraat 40, 2011 RX Haarlem. De redactie W. Helversteijn F.W.J. Koorn, secretaris K.C. Schuyt B.C. Sliggers A.G. van der Steur C. van Steijnen J.J. Temminck 7

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1983 | | pagina 9