nie aan de Spruitenbosstraat en dat aan het Oranje plein. Leden van de Studentenvereniging Harlemia uit Lei den vieren de dies natalis van hun vereniging in hun geboortestad Haarlem onder meer met een krans- leqqinq bij het standbeeld van lourens coster op de Grote Markt. 7 De peuterspeelzaal 't Brinkertje te Spaarndam viert het tweede lustrum en brengt hans brinker een muzi kale hulde. 9 Mevrouw a. de vries onderscheiden met de zilveren medaille van Oranje Nassau in verband met haar veertigjarig jubileum bij de NZH. 10 De politie verricht elf arrestaties voor en na de be kervoetbalwedstrijd Haarlem-Feijenoord. 12 w. de ronde neemt afscheid als directeur van de Tech nische School Sint Petrus (zie ook 1 mei). 15 Het na brandstichting vernielde maar weer opge bouwde clubhuis van de Karingroep aan de Vondel- weg wordt in gebruik genomen. Een groep jongeren richt een grondige ravage aan in de wijkwinkel van de Europawijk. 17 Drs. jan knopper wordt directeur van de Stads schouwburg en van het Concertgebouw als opvol ger van de overleden peter lohr. 24 Naar aanleiding van het 400-jarig bestaan van de Haarlemmerhout richt de Vereniging Haerlem een verzoek aan B W om een monument op te richten ter gedachtenis aan de 'Hout-architect' zocher (1791-1870). 25 Bewoners en personeel van het bejaardencentrum De Blinkert aan de Rockaertshof keren terug in hun herbouwd tehuis. 26 De familie huizing viert het 75-jarig bestaan van haar schoenenzaak in de Grote Houtstraat. 28 Ten gevolge van een uitslaande brand wordt een benedenwoning aan de Saenredamstraat geheel vernield. Bij een dregactie in Haarlem-Noord worden onder meer 300 (brom)fietsen opgehaald. Het in Haarlem van start gegane bloemencorso door de bloembollenstreektrekt ruim een miljoen kijkers. Het Kleverpark begint een Franse Week, waarvan de opening wordt bijgewoond door de Franse ambas sadeur in Nederland, de burgemeester van Angers en de burgemeester van Haarlem. De korfbalclub Haarlem viert zijn zeventigjarig be- 185

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 187