7 maart 1894- 1 juli 1984 stoelde op onbevangen moed, welke haar in staat stelde de dingen te zeggen zoals niemand anders dat zou mogen. Zo konden degenen tegen wier standpunten zij de strijd had aangebonden later haarvrienden worden, want de strijd van Coby Riemersma, hoe ontembaar ook, was nimmer persoonlijk gericht. 'Maar ik hou ze wel in de gaten', kon ze dan schalks zeggen. Vanuit de muziek bewoog Coby Riemersma zich met vaart door het volle leven. Vastberaden oordeelde zij, maar veroordeelde nooit. 'Dat laat ik aan Hem overzei ze dan met een diep religieus gevoel, dat ze echter nooit aan anderen opdrong. Het is ook altijd de sprankelende humor bij Coby geweest, die haar als vriendin zo aan trekkelijk maakte. Wie eenmaal een gesprek met haar had in haar gastvrije huiskamer aan de Bleekersvaart- weg, kon dat als een loutering voelen en stapte als monter herboren weer de kou In. Zo moeten haar leer lingen haar ook ervaren hebben, als een levenskunste nares met hart voor haar medemens. In een krante-in- terview van enkele jaren geleden zei ze: 'Ik hou vreselijk van mensen. Elk mens is een avontuur en elke stem is een avontuur. Vooral jonge mensen, dat vind ik span nend.' En zacht en bedachtzaam zei ze toen: 'Ik vind dat ik nog steeds groei. Ja... ik blijf groeien, elke dag. Soms heb ik het gevoel dat ik héél jong ben en een eindeloze toekomst voor me heb.' Dat waren de woorden van een vrouw die toen al op een leeftijd gekomen was dat anderen alleen nog maar aan uitrusten denken. Een vrouw met een bijna schelms karakter en levendige pret-ogen. En opeens is de slijta ge van het lichaam tussenbeide gekomen. Het is moei lijk nu al te geloven dat iemand, die voor zovelen zo dikwijls een rustpunt in hun leven betekende, in dit leven niet meer aanwezig zal zijn. Maar hoe dikwijls zal haar naam nog vallen in slijtvaste veelkleurige herinne ringen aan dat leven vol rechtvaardigheid. Met dank aan het Haarlems Dagblad. In de vroege morgen van zondag 1 juli 1984 overleed in Huize Oldenhove te Overveen Arnold Jan Schneiders, negentig jaar oud. Hij werd geboren in Obdam op 7 maart 1894, was aanvankelijk onderwijzer en hij werd, na het behalen van de akte M.O. Nederlands en een korte stage, onder andere in Zierikzee, op 1 januari 1926 benoemd tot leraar Nederlands aan het Triniteitslyceum 207 A.J. SCHNEIDERS KO VAN LEEUWEN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 209