Grote schilden Van Jever Le Leu de Wilhem (4 exemplaren) In ovaal: gedeeld a) Le Leu de Wilhem b) gevierendeeld Dickx en Van der Camer In ruitvormig schild: Van Zanen Gevierendeeld Dickx en Van der Camer (2 exemplaren) In ovaal: gedeeld a) gevierendeeld Dickx en Van der Ca mer b) Van Assendelft Van Friesheim (2 exemplaren) In ovaal: gedeeld a) Van Jever b) Van Sijpesteijn Van Zanen Met dit laatste rouwbord is overigens iets eigenaardigs aan de hand. Toen de heren Van Epen in 1887 de verza meling rouwborden beschreven, was het niet meer in het Stedelijk Museum aanwezig, hoewel het in 1894 nog wel werd genoemd in een inventaris van het museum.13' In 1876 heeft dr. J.C. Drabbe hetzelfde rouwbord, althans een rouwbord van dezelfde persoon, aan het Leidse mu seum De Lakenhal geschonken.14' Het is niet bekend hoe hij het weer uit het Stedelijk Museum verworven heeft. In 1986 zal de Lakenhal het rouwbord overdragen aan de gemeente Haarlem en wordt het door de Vriendenkring van de Grote Kerk gerestaureerd. Kleine schildjes De Van Epens noemen in totaal 98 wapenborden en bordjes. Hun telling gaat tot 96, maar 2 wapens komen twee keer voor. Bij deze 98 waren de bovengenoemde 13 hoofdwapens zodat er 85 kwartierschildjes bewaard zijn gebleven en wel in alfabetische volgorde: Amia (1), Van Assendelft (6), Beaulieu (1), Bovetius (2), De Bruijn (2), Van der Camer (6), Dickx (8), Van Dom melen (1), Van Duifhuis (2), Eppes (1), Van Essem (1), Van Friesheim (2), Geltsak van Bakenes (2), De Goijer (1), Van Hensbergen (2), Hesselt van Dinther (2), Huij- gens (4), Van Jever (1), De Jongh (2), Van Kaldenbach (2), Mortange de Peil (1), Van Napels (2), Olijcan (6), Opalphens (1), Pelisson (1), Peil (1), Pieterson (1), De Raat (4), De Rapin Thoyras (2), Steijn (2), Van Sijpe steijn (2), Testart (2), Timmers (3), Van der Voort (2), Le Leu de Wilhem (3), Van Zanen (2) en onbekend (1). Voor wie in het 17de- en i8de-eeuwse Haarlem thuis is geeft nu de reconstructie van de rouwborden geen onop losbare problemen meer. Het grote ovale schild waarin gedeeld a) Le Leu de Wilhem b) gevierendeeld Dickx en 108

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 110